Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Dolandırıcılarının Adresi Bu Sefer Singapur Başbakanı Oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Dolandırıcılarının Adresi Bu Sefer Singapur Başbakanı Oldu
Bitcoin Dolandırıcılarının Adresi Bu Sefer Singapur Başbakanı Oldu

2/2


2/2


Singapur hükümeti vatandaşlarını artan Bitcoin dolandırıcılık yöntemlerine karşı uyarıyor. Söz konusu uyarı bazı üst düzey hükümet yetkililerini kullanarak belirli projeler hakkında yalan yanlış iddialarda bulunan bir kaç internet sayfası ve sahte kripto para yatırımları için yapıldı.

Singapur’daki Online Bitcoin Dolandırıcılığı
Bloomberg‘in haberine göre, dolandırıcılar hem ülkenin Başbakanı Lee Hsien Loong‘u, hem de Başbakan yardımcısı Tharman Shanmugaratnam‘ın isimlerini kullanıp yatırımcıları sahte Bitcoin yatırımlarına teşvik etmeye çalışıyor.

Bizzat başbakan tarafından atılan tweet ile doğrulanan olay, Singapur başbakanı tarafından ”internette gördüğünüz her şeye inanmayın” şeklinde de eleştirildi.

Lee konu ile ilgili attığı ayrı bir Facebook (NASDAQ:FB) gönderisinde ise, herhangi bir kişinin sahte haberlerin kurbanı olabileceğini vurguladı. Başbakan bunun yanı sıra kendisinin ve yardımcısının ismini kullanan internet sayfasının da resmini yayınladı. Vatandaşlarına seslenen politikacı, herhangi bir yatırım fırsatını değerlendirmeden önce çok titizlikle araştırma yapmaları gerektiğini ifade etti.

Başbakan yardımcısı Tharman Shanmugaratnam başbakan ile çıktığı internet sayfasının yanı sıra, iki ayrı sitede daha gözüküyor ve ”yapacağınız küçük BTC yatırımları sayesinde devasa paralar” kazanabileceğinizi iddia ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD başkanı Trump için mavi tikli bir Twitter hesabından bile aynı sahtekarlık denenmişti.


İlgili haber:
Mavi Tikli ‘Donald J. Trump’ Twitter Hesabı Kripto Dolandırıcılığı Yapıyor

Bitcoin Dolandırıcılarının Adresi Bu Sefer Singapur Başbakanı Oldu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Dolandırıcılarının Adresi Bu Sefer Singapur Başbakanı Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance, Avustralya’da Nakit Para ile Bitcoin Satışına Başladı Bitcoin’de 2019’u doğru tahmin eden BitPay yöneticisinden 2020 öngörüleri XRP, MoneyGram İşlemlerinde Kullanılıyor Dev Bitcoin Tahmini Filb Filb’den: “Bitcoin 332.733 Doların Üzerine Taşınacak.” Güney Kore’de küçük ve orta ölçekli Bitcoin borsalarını piyasadan silebilecek karar Avusturya’da Çelik Ticareti Blockchain’e Aktarılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır