Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kara Kıta Afrika’nın Kripto Umudu Pundix!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kara Kıta Afrika’nın Kripto Umudu Pundix!
Kara Kıta Afrika’nın Kripto Umudu Pundix!

© Reuters.  © Reuters.

Afrika kıtasında kripto para üstüne hareketli anlar yaşanıyor. Afrika kıtası için ilk olma özelliğinde küçük ama özünde devasa bir adım atıldı. Afrika kıtasının bitcoin ve tüm kripto para birimlerini benimsemeye hazır olduğu gözlendi.

Kara Kıta Afrika’nın Kripto Umudu Pundix!Kara kıta Afrika’nın kripto umudu Pundix oldu. Afrika’da kripto para birimlerinin daha geniş bir şekilde kabulüne yönelik bir adım atıldı. Küçük ama başlangıç için oldukça önemli bu adım Nijerya’da gerçekleşti. Nijerya ülkesindeki küçük ölçekli bir işletmede başladı. Tüm Afrika’da ilk kez Nijerya ulusal para birimi Naira ile Bitcoin ticareti yaptığı iddia ediliyor. Pundix (NPXS) şirketi, iç donanım satış noktası terminali olarak (XPOS) kullanmaya başladığı belirtildi.

Sosyal Medyada Etkinlik ŞemasıPundiX için sosyal medya platformlarında bir dizi etkinlik videoları yayımlandı. İşlemi gerçekleştiren şirketin daha önceden bir ticari web sitesinde “Tarım İthalatçısı” olarak listelendiği ortaya çıktı. Yapılan işlem ise PundiX’in kripto işlemli banka kartı ile gerçekleştirildiği tespit edildi. İşlemin detayında hem Pundi XPASS hem de XPOS’un birlikte kullanıldığı belgelendi.

PundiX ürün yelpazesi, kripto para birimleri kullanarak hem fiziksel mağazalar üstünden hem de satış noktalarından gerek mal gerekse de hizmet alımının kolaylaştırılması amacı ile tasarlanmış. Bu küçük kripto şirketi Singapur merkezlidir. 2018 Ağustos itibarı ile Web sitelerinde yer alan bilgiye göre bünyesinde 150’den fazla çalışanı barındırıyor.

Kripto için Olgunlaşmış Bir AfrikaAfrika, tüm dünyada olduğu gibi kripto noktasında olgunlaşmış görülüyor. Pundix’teki İş Geliştirme Müdürü Michael Lawal, sosyal medyada yer alan kısa tanıtım videosunda yer aldı. Afrika için kripto para birimleri ve PundiX meselesinin kendisi için bir dava durumuna dönüştüğünden bahsetti.

Bir makalede Lawal’ın görüşlerine yer verildi. Afrika ülkelerindeki enflasyon oranının yüksekliğinden bahsetti. Kıta dışından ülkelere gelen para transferinin maliyet oranlarının yüksek oluşundan dem vurdu. Afrika’nın şimdilerde tamamlanmış bir de devrimi “Mobil Ödemeler” olduğundan bahsetti. Tüm bunların da Afrika kıtasında bitcoin ve tüm altcoinlerin kabulüne dair bir işaret olduğunu belirtti. Kara kıta Afrika’nın kripto umudu Pundix olduğu belirtildi.

Nijerya içerisinde ise durum belirsiz olarak gösteriliyor. Hem kripto para birimlerinin hem de varlıklarının kabul edilebilirliği belirsizliğini koruyor. CryptoGlobe, Nijerya Merkez Bankası’nın bu yılın başlarında bir uyarıda bulunduğunu söyledi. Bildiride, hem kripto paralar ile etkileşime girme hem de işlem konusunda uyarıda bulunduğu yer aldı. Bu bildirinin de yasallığı ne kadar sorusu tartışma konusu!

Kenya Merkezli BitPesaBitPesa, Afrika kıtasında yer alan Kenya’da hem bir dijital varlık değişimi olan hem de ödeme hizmeti veren bir kripto borsa platformudur. BitPesa, Japonya ile tüm Afrika ülkeleri arasında ödemelerin kolay hale getirilmesini sağlıyor. Bunun için de Japon finansal hizmetler şirketi olan SBI ile bir ortaklık kurdu.

Ortaklık gereği hem Yen hem de Afrika para birimleri arasında değişimi öngörüyor. Değişim için de kripto para birimlerinin hız ve bağımsızlığı kullanılacak. Dolar ve Avro gibi kısıtlayıcı küresel para birimleri tercih edilmeyecek. Yen ile Afrika para birimlerinin değişim aracı gibi kullanılacak.

PundiX, BM Ticaret ve Kalkınma Konferansı’nın ev sahipliğinde yapılacak konferansa iştirak edecek. Bu ay içerisinde yapılacak olan “Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı” için Blockchain’e katılacağı söyleniyor. Kara kıta Afrika’nın kripto umudu Pundix olacağına kesin gözü ile bakılıyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kara Kıta Afrika’nın Kripto Umudu Pundix! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güler misin Ağlar mısın? Cryptopia, 15 Gündür Hacklenmeye Devam Ediyor! Porno İzlediği İddiasıyla 84 Yaşındaki Kadına Bitcoin Şantajı Max Keiser’dan çarpıcı Bitcoin  öngörüsü Çin, Blockchain Teknolojisi Şirketlerini Yasalarla Düzenleyecek! Araştırmacılar bu sefer iddialı: Bitcoin rezerv para birimi olacak Lightning Network’un Ağ Kapasitesi 6 Ayda Yüzde 830 Arttı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır