Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockchain Şirketi Kullanıcı Bilgilerini Sattığı İddiasını Yalanladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockchain Şirketi Kullanıcı Bilgilerini Sattığı İddiasını Yalanladı
Blockchain Şirketi Kullanıcı Bilgilerini Sattığı İddiasını Yalanladı


Coinbase‘in teknolojik ortağı olan Elliptic, maddi çıkarlar uğruna kullanıcı bilgilerini topladığı ve bu bilgileri üçüncü partilere sattığı yönünde çıkan iddiaları yalanladı.

Londra’daki Blockchain şirketlerinden olan ve Coinbase’in teknolojik ortaklığını üstlenen Elliptic, son zamanlarda şirket hakkında çıkan bazı iddialar hakkında yeni bir açıklama yaptı. Şirket, kullanıcılarına ait bilgileri toplayarak üçüncü partilere sattığı iddiasını yalanladı.

Elliptic’in CEO’su James Smith geçtiğimiz günlerde resmi bir açıklama yaparak şirketin şu ana dek kullanıcı gizliliğine ilişkin “hiçbir maddeyi ihlal etmediğini” söyledi. Smith ayrıca bu iddiaları ortaya atan kişilerin Elliptic hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmadıklarını belirtti.

Elliptic günümüzde Blockchain sektöründe oldukça önemli bir rol oynuyor. Bir analitik şirketi olarak hizmet veren Elliptic çeşitli hükümet kuruluşlarının ve şirketlerin Blockchain işlemlerini takip etmesine olanak tanıyor.

Kripto para sektöründeki bazı topluluklar, Elliptic gibi şirketlerin sundukları hizmetlerin yapısı gereği kullanıcı bilgilerini saklayabileceklerini ve üçüncü partilere satabileceklerini düşünüyorlar. Öyle ki bazı isimler, Elliptic’in Blockchain işlemlerini analiz ederken bu işlemleri yapan kişilere dair bilgileri de topladığını ve çeşitli şirketlere sattığını öne sürüyorlar.

Şirketin CEO’su James Smith ise Elliptic hakkında çıkan bu iddiaların herhangi bir doğruluk payının olmadığını, şirketin şu ana dek kullanıcı gizliliğini tehlikeye atacak herhangi bir adım atmadığını söylüyor. Smith ayrıca bu iddiaları ortaya atan kişilerin Elliptic’in tam olarak ne şekilde hizmet verdiğini anlamadıklarını belirtiyor.

Blockchain Şirketi Kullanıcı Bilgilerini Sattığı İddiasını Yalanladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockchain Şirketi Kullanıcı Bilgilerini Sattığı İddiasını Yalanladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fork savaşı devam ediyor: Ama borsalar BCHABC’yi “BCH” olarak etiketliyor Milyon dolarlık Bitcoin yatırımcısından meteorik fiyat tahmini Google Cloud’a Eklenen Altcoin Yükselmeye Devam Ediyor Bitcoin çöküşünün katalizörü bulundu: Tehdit Slushpool madencileri Weiss Ratings: Facebook Kripto Para Projesi Gizlilik Odaklı Değil Bank of America Yöneticisi Blockchain’in Geleceğinden Umutlu Değil

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır