Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kaleido ve Amazon Web Services İşbirliği: Şirketlere Özel Blockchain Sistemi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kaleido ve Amazon Web Services İşbirliği: Şirketlere Özel Blockchain Sistemi
Kaleido ve Amazon Web Services İşbirliği: Şirketlere Özel Blockchain SistemiConsenSys‘in blockchainini kullanan startuplardan Kaleido ve Amazon (NASDAQ:AMZN) Web Services (AWS), işbirliği yaparak yepyeni bir Blockchain platformu oluşturdular.

Şirketlere Özel Blockchain

Günümüzde bazı şirketler kendi blockchain platformlarını oluşturmak isteseler de bu isteklerini hayata geçiremiyorlar. Bunun başlıca sebebi Blockchain platformu oluşturmanın pek kolay bir süreç olmaması.

Kaleido ve Amazon Web Services, bu sorunu yaşayan şirketlere yardımcı olabilmek için yepyeni bir Blockchain platformu geliştirdi. İkili tarafından geliştirilen platformda birbirindne farklı araçlar, eklentiler ve protokoller bulunuyor. Tüm bu özellikler sayesinde yeni bir blockchain platformu oluşturmak için hazırlanması gereken kodun yaklaşık yüzde 80’i zaten hazırlanmış oluyor.

Kaleido Marketplace adıyla yayınlanan bu yeni sistemde kullanıcılar AWS’in bulut servisine bağlanabiliyor, akıllı kontratlar için Chainlink’e, tedarik zinciri yönetimi için Viant’a, gerçek zamanlı yasal kontratlar için ise OpenLaw ve Clause.io gibi platformlara giriş yapabiliyorlar.

Kaleido’nun kurucusu ve CEO’su olan Steve Cerveny, müşterilere birbirinden farklı konularda yardımcı olmanın son derece önemli olduğunu vurgulayarak şöyle ekledi:

“Şirketlere özel Blockchain projelerinin aslında sadece yüzde 10’u Blockchain’den oluşuyor. İşin içinde çok daha farklı uygulamalar, veri ve altyapı bileşenleri var.”

Kaleido’nun müşterileri arasında emtia ticaretinin önde gelen isimlerinden Komgo bulunuyor. Aynı zamanda bir finans ağı olan Komgo’nun bünyesinde Citi, ING, Koch Supply & Trading, MUFG Bank, Societe Generale (PA:SOGN), Credit Agricole (PA:CAGR) Group, BNB Paribas ve Shell (LON:RDSa) gibi şirketler bulunuyor.

Joseph Lubin’in liderliğini yaptığı ConsenSys, Kaleido’ya ciddi ölçüde destekte bulunuyor. Ayrıca Lubin, Kaleido’nun sunduğu hizmetlere de bir hayli güveniyor. Lubin’e göre Kaleido, Web 3.0’dan faydalanmak isteyen şirketlerin işini oldukça basit bir hale getirebilir.

Kaleido ve Amazon Web Services İşbirliği: Şirketlere Özel Blockchain Sistemi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kaleido ve Amazon Web Services İşbirliği: Şirketlere Özel Blockchain Sistemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Starbucks’ta Bitcoin ile ödeme yapılabilecek Ünlü Analist Ethereum’da Güçlü Sıçramaya İşaret Etti Ethereum’un Bitcoin Paritesine Karşı Düşüşü Devam Edecek mi? İsviçre Merkezli SIX Group, Ethereum ETP’sini Trade’e Açtı Yobit Borsası mı? Dikkat!!! 26 Haziran kripto para piyasaları özeti: Bitcoin büyük adımlar atıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır