Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hubbard: Enerji Sektöründe Blockchain Devrimi Yaşanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hubbard: Enerji Sektöründe Blockchain Devrimi Yaşanacak
Hubbard: Enerji Sektöründe Blockchain Devrimi YaşanacakBlockchain şirketlerinden Electron’un kurucusu Jojo Hubbard, Blockchain teknolojisinin enerji sektöründe oynadığı ve oynayacağı rolden bahsetti. Hubbard’ın açıklamalarına göre Blockchain, bu sektöre “devrim” niteliğinde yenilikler getirebilir.

Power Engineering International‘a konuşan Hubbard, Blockchain teknolojisiyle enerji sektörü arasındaki ilişkiye değindi. “Temiz enerji” kavramının enerji sektöründe büyük bir değişikliğe yol açtığını belirten Hubbard, Blockchain’in de buna benzer bir etki yaratabileceğini belirtiyor:

“Enerji sektöründeki ilk devrim temiz enerjiye geçişti. İkinci devrim ise herkesin katkıda bulunabileceği, dağınık tarzdaki veri yapıları olacak. Bu devrimin önümüzdeki üç-beş sene içerisinde gerçekleşeceğini düşünüyorum. Bu yapı, tedarikçi ile müşteri arasındaki ilişkiyi tamamen değiştirecek.”

Enerji sektöründe geçtiğimiz yıllar içerisinde birbirinden farklı gelişmeler yaşandığını söyleyen Hubbard, bu değişimlerin zaman içerisinde daha da çoğalacağını düşünüyor. Öyle ki Hubbard’a göre bu yıl enerji alanında oldukça köklü değişimler yaşanacak.

Hubbard’ın açıklamalarına göre son zamanlarda ortaya çıkan Blockchain gibi yeni teknolojiler sayesinde hem tedarikçi-müşteri arasındaki ilişki değişecek hem de enerji sektöründeki veri paylaşımı.

Hubbard bundan bir süre önce Electron adlı bir enerji şirketi kurmaya karar verdi. Kısa süre içerisinde ciddi büyüme gösteren bu şirket şimdiden EDF (PA:EDF) Energy, Statkraft ve TEPCO gibi şirketlerin desteğine sahip.

Electron’un kuruculuğunu yapan Hubbard, Blockhain teknolojisinin yalnızca enerji sektöründe değil daha farklı sektörlerde de kullanılabileceğini hatırlatıyor. Hubbard’a göre bu teknoloji özellikle finans alanında ciddi faydalar sağlayabilir.

Hubbard: Enerji Sektöründe Blockchain Devrimi Yaşanacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hubbard: Enerji Sektöründe Blockchain Devrimi Yaşanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En İyi Piyasa Performansını Bitcoin Trust Gösterdi Yeni Bir Kripto Türevleri Borsası Geliyor New York’tan Bittrex Kripto Para Borsasına Onay Çıkmadı! Vitalik Buterin Sahip Olduğu ETH Miktarını Açıkladı! Kripto Para ATM’lerinde Büyük Patlama Yaşanabilir Bitcoin 7% artışla 11.792,0 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır