Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kadir Has Üniversitesi’nden Bitcoin ve Kripto Paraları Öğrenmek İsteyenler İçin Yenilikçi Adım

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kadir Has Üniversitesi’nden Bitcoin ve Kripto Paraları Öğrenmek İsteyenler İçin Yenilikçi Adım
Kadir Has Üniversitesi’nden Bitcoin ve Kripto Paraları Öğrenmek İsteyenler İçin Yenilikçi Adım

© Reuters.  © Reuters.

Kripto paralar artık gündelik hayatımızda giderek daha fazla yer etmeye başladı. Hayatımızın bir parçası haline gelince de ister istemez toplumsal talepler de peşi sıra geliyor. Bu toplumsal taleplere karşılık vermek de en önemli toplumsal vazife olarak değerlendiriliyor.

Haliyle ortada bir kripto para meselesi olunca ve bir de çok duyduğumuz Bitcoin, blockchain ve kripto para kavramıyla daha fazla karşılaşınca artık bu konunun uzmanlarını bulmak hatta onlardan en azından eğitimler almak kaçınılmaz hale geliyor. İşte böyle bir atmosferin olduğu bir ortamda Kripto paralara yönelik yaklaşımlarıyla eğitim programları hazırlayan ve bu alana öncülük eden Kadir Has Üniversitesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor ve 2018-19 akademik yılında ders müfredatına koyduğu CF425 Kriptoparalara Giriş dersini, bir sertifika programı ile birleştirerek üniversite dışından katılımcılara açıyor.

İsmail Hakkı Polat ile Bitcoin, Kripto Paralar ve Blockchain
Kripto paralar konusunda Kadir Has üniversitesi ne kadar öncü ise bu dersi verecek olan kişinin de o kadar öncü olduğunu belirtmemiz elbette ki var olan bir gerçeği tekrardan hatırlatmak anlamına geliyor. Bahsettiğimiz bu öncü kişi Bitcoin, Blockchain ve Kripto para kavramlarına ilişkin ülkemizin en yetkin otoritelerinden üniversitenin Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat’tan başkası değil. Polat tarafından verilecek dersler 8 Şubat 2019’da başlayacak ve 3 ay süreyle devam edecek. Cuma günleri saat 14:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılacak olan dersle ilgili müjdeyi twitter adresinden veren Polat, Kadir Has Üniversitesi bünyesinde bu akademik yılda başlatılan CF425 Kriptoparalara Giriş dersinin bahar döneminde bir kez daha açıldığına vurgu yaparak, dersin Bitcoin, Blockchain ve Kriptopara kavramlarına ve finans dünyasının dijital dönüşümüne ilgi duyan tüm Kadir Has Üniversitesi öğrencilerine de açık olduğunu belirtiyor. Programla ilgili Polat’ın Tweet’i ve program içeriği şu şekilde:

Kadir Has Üniversitesi’ne bağlı Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından açılan Kripto Paralara Giriş Sertifika Programına dışarıdan da katılımlar söz konusu olabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kadir Has Üniversitesi’ne bağlı Yaşam Boyu Eğitim Merkezinin web sayfasında konuyla ilgili şu açıklamalara yer veriliyor:

“Kriptoparalara yönelik eğitim programlarının öncüsü Kadir Has Üniversitesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor ve 2018-19 akademik yılında ders müfredatına koyduğu CF425 Kriptoparalara Giriş dersini, bir sertifika programı ile birleştirerek üniversite dışından katılımcılara açıyor. Bitcoin, Blockchain ve Kriptopara kavramlarına ilişkin ülkemizin en yetkin otoritelerinden İsmail Hakkı Polat tarafından verilen ve Kripotpara sektörünün farklı alanlarından katılacak bir çok konuk hocanın anlatımlarıyla zenginleşen programa katılacaklar, para kavramının değiş-tokuştan Bitcoin’e tarihsel evrimini, Blockchain’in finans ve iş dünyasına ne gibi fırsatlar sağlayacağını, Kriptopara ve Blockchain gibi kavramlar arasındaki ilişkileri ve farklılıkları, Kriptopara ekosistemi ile unsurlarını ve nihayet Kriptoparaların geleceğini, İsmail Hakkı Polat ve konunun uzmanlarından dinleme ve tartışma olanağı bulacaklar. 14 hafta sürecek programda, Blockchain kavramını iş dünyasında deneyimlemek için bir atölye çalışması ve dönem katılımcıların uzman mentorlar eşliğinde kendi kriptopara konseptlerini geliştirecekleri bir Final Hackatonu da yapılacak.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Kadir Has Üniversitesi’nden Bitcoin ve Kripto Paraları Öğrenmek İsteyenler İçin Yenilikçi Adım appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kadir Has Üniversitesi’nden Bitcoin ve Kripto Paraları Öğrenmek İsteyenler İçin Yenilikçi Adım - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Temizlik Sürüyor: Bittrex’den 9 Liste Dışı Bitcoin katili olduğunu iddia eden kripto para ponzi şeması çıktı! Ripple tabanlı yeni para transferi servisi piyasaya sürülüyor Ünlü CEO Uyardı: JPM Coin, Ripple ve XRP’yi Öldürebilir! CME Bitcoin vadelilerinde oluşan “gap” Bitcoin’de manipülasyon endişelerine yol açıyor XRP 19% artışla 0,40051 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır