Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kaçırılan Dokuz Yaşındaki Kız İçin 5 BTC Fidye İsteniyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kaçırılan Dokuz Yaşındaki Kız İçin 5 BTC Fidye İsteniyor!
Kaçırılan Dokuz Yaşındaki Kız İçin 5 BTC Fidye İsteniyor!

2/2


2/2


Güney Afrika özellikle çocuk kaçırma ve karşılığında Bitcoin ile fidye isteme konusunda son yıllardan çok fazla gündeme gelmeye başladı.


İlgili haber:
Güney Afrikalı Bir Çete Kaçırdığı Çocuk İçin Bitcoin Fidyesi İstiyor

Güney Afrika içerisinde hizmet veren bir suç karşıtı site olan Western Cape Gangwatch’ın yöneticisi, geçtiğimiz tarihlerde anonim bir mesaj aldı. Mesajda 9 yaşındaki bir kız çocuğunun kaçırıldığı ve geri verilmesi karşılığında 5 BTC’nin ilgili Bitcoin adresine gönderilmesi talimatları yer alıyordu. Söz konusu Bitcoin’lerin 48 saat içerisinde yollanması gerektiği ve aksi taktirde bütün iletişimin duracağını belirten çocuk kaçakçılarının bulunması için suçluların e-postasını takip etmeyi deneyen grup, bu konuda başarıya ulaşılamadığını aktardı.

Yerel bir haber kaynağı IOL’un aktardığına göre ise, grup sözcülerinden birisi konu hakkında şunları ifade etti:

”Bitcoin kodu aracılığıyla bunu takip etmeye çalışıyoruz ancak söz konusu kişinin kullandığı e-mailin büyük ihtimalle bir internet kafede üretildiğine ve (gönderimden sonra) otomatik olarak silindiğine inanıyoruz ve bunun yanı sıra bir IP adresi de mevcut değil.”

Çocuk kaçakçıları tarafından verilen Bitcoin adresi, bugüne kadar sadece 31 Aralık tarihinde 0.0168 BTC almış ki bu miktar da hesaba geçtikten kısa bir süre sonra geri aktarılmış. Fonların daha sonra aktarıldığı adresin 120 BTC alıp, bunların hepsini başka bir yere taşıması da ilgi çeken başka bir konu.  Söz konusu adresin daha önce 2 kere sahtekarlıktan dolayı rapor edilmiş olması da, çocuk kaçakçılarının bu işi sık sık yaptığı veya daha pis işlere bulaştığı konusunda ipucu verebilir.

Kaçırılan kız ise 16 Aralık tarihinden beri kayıp.

Kaçırılan Dokuz Yaşındaki Kız İçin 5 BTC Fidye İsteniyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kaçırılan Dokuz Yaşındaki Kız İçin 5 BTC Fidye İsteniyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitfury’den Norveç’e 35 Milyon Dolarlık Yatırım Ripple grafiği Golden Cross oluşumu gösteriyor CBDC’ler Bitcoin ve kripto para piyasasını nasıl etkiler? LINK’ın Yükselişi Devam Ediyor Ethereum Ortak Kurucusunun Şirketi ConsenSys Çalışanlarının % 60’ını İşten Çıkartacak Yeni Bir Yöntem, Kripto Para Yatırımcılarının Kabusu Oldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır