Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kaçak Elektrikle Bitcoin ve Ethereum Kazdı, Sonradan Tutuklandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kaçak Elektrikle Bitcoin ve Ethereum Kazdı, Sonradan Tutuklandı
Kaçak Elektrikle Bitcoin ve Ethereum Kazdı, Sonradan TutuklandıTayvan‘daki bir vatandaş, kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle yetkililer tarafından tutuklandı. Blockcrypto tarafından yapılan habere göre bu kişi, toplamda 3 milyon dolar değerinde kaçak elektrik kullandı.

Tayvan’daki bir kripto para madencisi Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapabilmek için 3 milyon dolar değerinde kaçak elektrik kullandı. Tayvan’daki kolluk kuvvetleri durumun farkına varır varmaz bu kişiyi aramaya başladılar ve en sonunda tutukladılar.

Yang ismiyle tanınan bu vatandaşın uzun süredir kripto para madenciliği yaptığı düşünülüyor. Kendisinin sahip olduğu sistemlere ve düzeneklere bakılacak olursa, bu işi oldukça profesyonel bir şekilde yürüttüğü de söylenebilir.

Yang, gizliden gizliye kripto para madenciliği yapabilmek için internet kafe de dahil olmak üzere birkaç farklı dükkan açtı. Polisin yaptığı açıklamalara göre Yang sırf madencilik yapabilmek için toplamda 17 dükkan açtı.

Yang daha sonra bu dükkanlar için özel elektrikçiler çağırdı ve dükkanlardaki elektrik sisteminde bazı değişiklikler yaptırdı. Böylece yetkililer uzun bir süre boyunca Yang’ın kaçak elektrik kullandığını fark edemediler.

Tayvan’daki bu kripto para madencisi, madencilik yaptığı süre boyunca 14.5 milyon dolar değerinde kripto para kazmayı başardı ve bunu tamamen kaçak elektrik kullanarak yaptı.

Yang’ın tutuklanmasına sebep olan şey ise elektrik şirketinin durumu fark etmesi oldu. Elektrik şirketindeki çalışanlar, elektrik tüketiminde bir gariplik olduğunu fark ettiler ve doğrudan polise haber verdiler. Yerel kolluk kuvvetleri yaptıkları araştırmalar sonucunda bu tüketimin Yang’ın dükkanlarından kaynaklandığını öğrendiler.

Kaçak Elektrikle Bitcoin ve Ethereum Kazdı, Sonradan Tutuklandı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kaçak Elektrikle Bitcoin ve Ethereum Kazdı, Sonradan Tutuklandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

NEM Yeni Ortaklığa İmza Attı: XEM 1000’in Üzerinde Restoranda Kullanılacak! EOS 30% oranında çakıldı Litecoin Kurucusu Lee: ‘Elimdeki LTC’leri İyi Ki Satmışım’ Mesele Bitcoin Fiyat Dalgalanması mı? Amazon, Neftlix, Nvidia Hisselerine Bakın !!! İki deneyimli analistten Bitcoin’deki düşüşe sıcak yorumlar Bankacılık devine göre Bitcoin büyük sıçramaya yakın

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır