Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

JP Morgan yöneticisinden beklenmeyen çıkış: Bitcoin dijital altın olma yolunda

Ana Sayfa » GÜNCEL » JP Morgan yöneticisinden beklenmeyen çıkış: Bitcoin dijital altın olma yolunda
JP Morgan yöneticisinden beklenmeyen çıkış: Bitcoin dijital altın olma yolunda

© Reuters.  © Reuters.

Matemetik profesörü ve eski bir JP Morgan yöneticisi olan Alex Gurevich, iddialı bir açıklamada bulundu. Gurevich’e göre Bitcoin dijital altın olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Gerçek piyasada altın ne ise, kripto piyasada Bitcoin odurKripto piyasasında, özellikle Altcoin’lerdeki sürekli iniş çıkışlara rağmen Bitcoin ismi hala zirvede ve en çok gündemi meşgul eden kripto para birimi. Bununla birlikte her geçen gün dijital dünyanın en değerli malı olmaya bir adım daha yaklaşıyor. Gerçek dünyada altın ne anlam ifade ediyorsa, bu gidişle kripto dünyasında da Bitcoin aynı anlama gelecek.

Tarihsel hafızamıza şöyle bir yoklarsak, altın gibi kıymetli madenlere olan rağbet her zaman var olmuştur. Bu kıymetli metaller tarih boyunca değerinden hiçbir şey kaybetmemiş ve hep insanlar arasında ticaretin mihenk taşı olarak kabul edilmiştir.

Altın bunların arasında hep zirvede olmasına rağmen piyasada hiçbir zaman gereğinden fazla veya az olmamıştır. Paranın yaygınlaşmasından sonra bile insanların altına olan tutkusu hiç azalmamıştır. Hatta değişen şartlara göre insanlar paralarının değerini korumak için altın almışlardır.

Gurevich’e göre Bitcoin dijital altın olma yolunda alternatifsiz. En yakın rakibi olan Ethereum ancak bir dijital bakır olabilir. Bu demektir ki insanlar bazen bakır da alabilir ancak likidite açığını kapatmak için en değerli maden olan altına, yani Bitcoin’e ihtiyaç duyacaklar.

Yatırımcıların kendilerini Bitcoin almak zorunda hissetmeleri de “piyasanın altını” olma yarışında BTC’yi avantajlı konuma getiriyor. Sanki şöyle bir algı oluşmuş gibi; “eğer Bitcoin’in yoksa gerçek anlamda kripto para yatırımcısı değilsin.”

Bitcoin dijital altın olma yolunda ilerliyorBundan 4 yıl önce Bitcoin alsaydınız şimdi 20 kat daha fazla paranız olabilirdi. Bu durum belki Bitcoin’in balon olduğu yönündeki iddiaları haklı çıkarabilir. Ancak BTC 2014’ten bu yana olağanüstü sıçramalar gerçekleştirdi.

Bununla birlikte birçok kez keskin düşüşler de yaşadı. Ancak her seferinde ayakta kalmayı başardı. Bu da, piyasanın göz bebeği olabilmesi için gereken krediyi kendisine sağladı. Şu anda, rakiplerine nazaran açık ara lider olmasının en büyük sebebi de bu sonsuz kredidir.

Bitcoin dijital altın olacak tezini savunan sadece Gurevich değil. Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak da bu tezi şiddetle savunuyor:

“ Birçok altcoin, daha fazla ticaret yapmak adına en çok savundukları merkezsiz olma özelliklerinden bile vazgeçme eğilimindeler. Ancak Bitcoin şimdiye kadar yatırımcısına hiçbir hayal kırıklığı yaşatmadı. Sırf bu yüzden bile kripto piyasanın altını Bitcoin’dir.”

Bitcoin 2018’in Sonuna Kadar Yükselecek mi? yazısı ilginizi çekebilir

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

JP Morgan yöneticisinden beklenmeyen çıkış: Bitcoin dijital altın olma yolunda - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance’den Bir Yeni Platform Daha Genç Bitcoin milyonerinden kripto parası %98 düşen projeye yatırım Şu An için Yeterince Ucuz Olan ve Portföyde Bulunmasını Önerdiğimiz 3 Kripto Para Yatırımcılar Bitcoin’den Korkuyor Liberland Başkanı Bitcoin Değil, Yeni ”Merit” Kripto Para Birimini Kullanmayı Planlıyor Amerikan Emekli Çalışanlar Derneği’nden Bitcoin’e İlginç Salvo

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır