Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Bitcoin’i Ağır Eleştirilere Tuttu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Bitcoin’i Ağır Eleştirilere Tuttu
Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Bitcoin’i Ağır Eleştirilere Tuttu29 Ekim tarihinde Kanada’nın finansal haber kaynağı Kitco’nun aktardığına göre, eski ABD Federal Rezerv başkanı Janet Yellen, pazartesi günü yaptığı konuşmada Bitcoin’i ağır bir şekilde eleştirdi.

Montreal içerisinde düzenlenen 2018 Kanada FinTech Forum etkinliğinde konuşan eski başkan, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında yaptığı geçmiş eleştirilerini adeta ikiye katladı.

‘Bir şeyin yararlı bir para birimi olması için bunun stabil bir değere sahip olması gerektiği uzun zamandır belirtiliyor ve Bitcoin bunun dışında her şeye sahip.”

”(Bitcoin) çok fazla işlem için kullanılmıyor, stabil bir değer kaynağına sahip değil, ödeme yapmak için de verimli değil. Ödeme yapma ve aktarma konusunda çok yavaş. Merkeziyetsiz doğası yüzünden de zorluğa sahip.”

Satoshi Portal platformunun CEO’su olan Francis Pouliot da etkinlik içerisinde yer alan kişilerden birisiydi ve Janet’e ilk eleştirisini yapıp cevap verenlerden birisi de kendisi oldu.

Janet’in, geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Nouriel Roubini’nin ifade ettiği noktalara değindiğini söyleyen Pouliot, eleştirisini ”Bitcoin satın alın, FED’i denetleyin diyerek bitirdi.”

Janet daha önce de Bitcoin hakkında eleştirilerde bulunmuş ve BTC’nin ”çok spekülatif bir varlık” olduğunu ifade etmişti.

Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Bitcoin’i Ağır Eleştirilere Tuttu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Bitcoin’i Ağır Eleştirilere Tuttu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

FATF, Kripto Para Endüstrisinin Bugüne Kadarki En Büyük Düşmanı Olabilir! Teknik analistten sevindiren yorum: Bitcoin 70,000 dolara yürüyor! Dünya Ekonomi Forumu (WEF), BitPesa Kurucusunu Blockchain Konseyinin Başına Getirdi Güneş enerjisi kripto madenciliğinin geleceği mi? Maliyetleri ne kadar düşürür? Maker Token (MKR) Nedir? XRP’nin 0.50 cent’in altına düşmesine ne sebep oldu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır