Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Bitcoin’i Ağır Eleştirilere Tuttu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Bitcoin’i Ağır Eleştirilere Tuttu
Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Bitcoin’i Ağır Eleştirilere Tuttu29 Ekim tarihinde Kanada’nın finansal haber kaynağı Kitco’nun aktardığına göre, eski ABD Federal Rezerv başkanı Janet Yellen, pazartesi günü yaptığı konuşmada Bitcoin’i ağır bir şekilde eleştirdi.

Montreal içerisinde düzenlenen 2018 Kanada FinTech Forum etkinliğinde konuşan eski başkan, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında yaptığı geçmiş eleştirilerini adeta ikiye katladı.

‘Bir şeyin yararlı bir para birimi olması için bunun stabil bir değere sahip olması gerektiği uzun zamandır belirtiliyor ve Bitcoin bunun dışında her şeye sahip.”

”(Bitcoin) çok fazla işlem için kullanılmıyor, stabil bir değer kaynağına sahip değil, ödeme yapmak için de verimli değil. Ödeme yapma ve aktarma konusunda çok yavaş. Merkeziyetsiz doğası yüzünden de zorluğa sahip.”

Satoshi Portal platformunun CEO’su olan Francis Pouliot da etkinlik içerisinde yer alan kişilerden birisiydi ve Janet’e ilk eleştirisini yapıp cevap verenlerden birisi de kendisi oldu.

Janet’in, geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Nouriel Roubini’nin ifade ettiği noktalara değindiğini söyleyen Pouliot, eleştirisini ”Bitcoin satın alın, FED’i denetleyin diyerek bitirdi.”

Janet daha önce de Bitcoin hakkında eleştirilerde bulunmuş ve BTC’nin ”çok spekülatif bir varlık” olduğunu ifade etmişti.

Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Bitcoin’i Ağır Eleştirilere Tuttu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen Bitcoin’i Ağır Eleştirilere Tuttu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İngiliz Hükümeti Kripto Para Piyasasındaki Fiyat Değişkenliklerinden Etkilenmedi Bitcoin, Wall Street’in Kripto Borsasına Arka Çıkmasıyla Yükselişte Rapor: Ripple (XRP) Neden Yükseldi? İşte Yükselişin Ardındaki Asıl Gerçekler… Son Dakika: Bitcoin 10.000 Dolar Altına Geriledi! Bitcoin Japonya’nın Kripto Para Borsalarını Kontrol Altına Almasıyla Düşüyor Japonya ve Brezilya arasında Ripple xRapid ürünü kullanılacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır