Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

John Newberry: ”2010 Yılından Beri En Kötü Bitcoin Bug’ından” Ben Sorumluyum

Ana Sayfa » GÜNCEL » John Newberry: ”2010 Yılından Beri En Kötü Bitcoin Bug’ından” Ben Sorumluyum
John Newberry: ”2010 Yılından Beri En Kötü Bitcoin Bug’ından” Ben SorumluyumGeçtiğimiz bir hafta boyunca, ”Bitcoin‘in en büyük sorunlarından” birisi olarak resmedilen yeni bir sistemsel bug ortaya çıktı ve piyasalarda kendine ciddi yer buldu. Bitcoin Cash ve Bitcoin geliştiricileri ile destekçileri söz konusu problem hakkında durmaksızın kavga ederken, bir geliştirici bir adım öne çıktı ve sorumlu olduğunu ifade etti.

”Utandım ve Üzgünüm”
23 Eylül tarihinde Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan ve Bitcoin kod temelini kontrol etme görevine sahip olan John Newberry, bug’ın fark edilmeden bu kadar süre ilerlemesinin kendi suçu olduğunu itiraf etti.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan ve geliştiricilerin Bitcoin Core istemcisinin acilen yama versiyonuna ihtiyaç duyduğunu belirtmelerine neden olayın faili belki de bulunmuş olabilir.

Berry yaptığı itirafın yanı sıra olayın sonuçlarından dolayı ”utanmış ve üzgün” olduğunu belirtirken, topluluk üyeleri birbirini suçlama olayına hız kesmeden devam etmekte.

Bitcoin.org kurucusu Cobra, söz konusu olayı ”çok korkutucu” olarak betimlerken, Bitcointalk‘ın ünlü isimlerinden Theymos ise bunun ”2010 yılından beri en kötü Bitcoin Bug’ı” olduğunu vurgulamakta.

Başka bir eski Core geliştiricisi Wladimir van der Laan ise, daha önce yaptığı açıklamalarda hatanın ”baya geniş” bir ortak bir hata olduğunu vurgulamıştı.

John Newberry: ”2010 Yılından Beri En Kötü Bitcoin Bug’ından” Ben Sorumluyum isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

John Newberry: ”2010 Yılından Beri En Kötü Bitcoin Bug’ından” Ben Sorumluyum - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Enterprise Ethereum Alliance, Yeni Bir Token Timi Kuruyor Flaş kripto para haberleri: Brian Kelly’nin Bitcoin baharı, XRP, Ethereum, TRON, Litecoin, Stellar ve daha fazlası Almeela, Almeepos ile Dünya Pazarına Giriyor CFTC Eski Başkanına Göre Facebook’un Parası Bir Menkul Kıymet 11 Mart Bitcoin analizi: BTC 6 bin 500 dolara düşebilir! Alex Kruger: Bitcoin Ayı Piyasasını Yendi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır