Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Jimmy Song: Bitcoin İnsanlığa Hükümetlerden ve Sivil Toplum Örgütlerinden Daha Faydalı Olacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Jimmy Song: Bitcoin İnsanlığa Hükümetlerden ve Sivil Toplum Örgütlerinden Daha Faydalı Olacak
Jimmy Song: Bitcoin İnsanlığa Hükümetlerden ve Sivil Toplum Örgütlerinden Daha Faydalı OlacakEn tanınan Bitcoin Core geliştiricilerinden birisi olan Jimmy Song, Bitcoin’in neden insanlık için hükümetlerden ve sivil toplum örgütlerinden daha faydalı olacağını açıkladı. Jimmy Song geçtiğimiz günlerde Cheddar ile yaptığı röportajda, ilk olarak itibari para sistemlerine dayandı.

Ünlü geliştiriciye göre bir çok itibari para sadece büyük hükümetlere ve kurumlara akıtılıyor. Bunun sebebi ise söz konusu kodamanların daha sonradan değeri şişen paralara ilk erişim sağlayanlardan olması. Bitcoin ise bunun tam tersine, insanlara ”kendi şeyleri” üzerinde hak sahibi olmalarını sağlıyor ve insanların uzun süredir yapamadıklarını yapmalarına olanak veriyor: kendi paralarını yönetebilmek. Song’a göre Bitcoin’e bunun yanı sıra hükümetler de dahil kimse tarafından el konulamaz.

”İnsanlar uzun vadeli olarak plan yapmaya başlıyor. Ve daha sonra oyun alanındaki sistem  bugün olduğundan çok daha değişik bir hal alıyor ve bu genellikle büyük kurumların, bankaların, hükümetlerin ve kodamanların işine yarıyor ve bunlar çok düşük faiz oranları alıyorlar ve olay böyle devam ediyor.”

Song, Bitcoin’in itibari paralara kıyasla uzun vadeli yatırım konusunda çok daha uygun olduğunu ve değerinin de şişirilmemiş olduğunu düşünüyor. Bunun sonucunda da lider kripto para biriminin medeniyete ve insanlığa hükümetlerin veya sivil toplum örgütlerinin faydalı olacağından çok daha fazla faydasının dokunacağı görüşünde.

Song, Bitcoin’in de kullandığı iş-ispatı yönteminin itibari para sistemlerinde olmadığı kadar fazla güvenlik sağladığının da altını çizerek, röportajını noktaladı.

Jimmy Song: Bitcoin İnsanlığa Hükümetlerden ve Sivil Toplum Örgütlerinden Daha Faydalı Olacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Jimmy Song: Bitcoin İnsanlığa Hükümetlerden ve Sivil Toplum Örgütlerinden Daha Faydalı Olacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyaca Ünlü Uygulama, SEC’e Dava Açıyor Lightning Network Geliştiricisi: İnsanların Bizi Algılama Metodu Doğru Değil XRP, MoneyGram İşlemlerinde Kullanılıyor Ethereum Artık Altcoin Değil mi? Bitcoin Cash (BCH) fiyatı ‘sıfıra’ mı düşüyor? BCH değersiz mi? Altcoinler’de Deprem: Yüzde 10 Oranında Kayıplar Yaşanıyor ETH, XRP, BCH, LTC…

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır