Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya’nın Lider Firması SBI Remit, Blockchain Ödemeleri İçin BitPesa İle Anlaştı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’nın Lider Firması SBI Remit, Blockchain Ödemeleri İçin BitPesa İle Anlaştı!
Japonya’nın Lider Firması SBI Remit, Blockchain Ödemeleri İçin BitPesa İle Anlaştı!Japonya‘nın en büyük bankalarından olan SBI’ye bağlı SBI Remit, aynı üst kuruluşu gibi kendi alanında ülkesinde lider. Yakın zamanda yapılan bir duyuruya göre dijital varlık yönetim çözümleri üreten ve ödeme hızını arttırıp masrafı düşürmek adına blockchain kullanan BitPesa, SBI Remit ile anlaştı. Japon ve Afrika temsilcilerinin hedefi ise, Afrikalıların Japon ürünlerini satın almasını kolaylaştırmak.

İki firma da ödemelerdeki pürüzü azaltıp verimliliği arttırmak ve sınır ötesi ödemelerin iş birliğini arttırmak adına en uygun teknolojiyi yani Blockchain’i kullanacak. Ortalık sayesinde Japonya ve Afrika arasındaki iş hacminin artacağı düşünülmekte.

Transfer Kolaylaşıyor
Kenya merkezli BitPesa firmasının kurucusu ve CEO’su Elizabeth Rossiello’ya göre, yeni sistem sayesinde Afrikalı müşteriler yerel para birimleri ile direkt olarak BitPesa’nın yerel banka hesabına ödeme yapabilecek.

”Herhangi bir döviz değişim işlemi yapmalarına gerek yok. Bizim komisyon ücretlerimiz çoğu bankanın transfer ücretinden çok daha düşük. Buna ek olarak transfer işlemi normal bankalardaki iki haftalık sürelere göre miktara bağlı olarak çok daha hızlı gerçekleşiyor”

”SBI Remit’in ödeme ağını kullanarak parayı SBI Remit’e gönderiyoruz ve onlar da kendi büyük Japon ağlarında bunu dönüştürüyor. Şu an Afrikalılardan Japonya’ya bir fon akışı var.”

Özellikle Ripple ve Stellar gibi firmalarla başlayan sınır ötesi blockchain ve kripto para tabanlı ödeme sistemleri, bankalardan çok daha avantajlı şartları nedeniyle gün geçtikçe daha fazla yayılıyor.

Japonya’nın Lider Firması SBI Remit, Blockchain Ödemeleri İçin BitPesa İle Anlaştı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya’nın Lider Firması SBI Remit, Blockchain Ödemeleri İçin BitPesa İle Anlaştı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bedava Bitcoin Kazanmanın En Popüler 5 Yolu Yeni bir Bitcoin ETF açıklamasının eli kulağında: Onay ihtimali ne? Tayland İçerisindeki Kripto Para Borsası, SEC Kararına Rağmen Açık Kalmaya Kararlı! Ripple xRapid kullanımında yasal engel mi var? Satoshi Nakamoto Kimdir, Şuan Nerede Yaşıyor? Facebook’un Kripto Parası Libra’nın White Paper’ı Türkçe’ye Çevrildi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır