Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya’nın Finansal Regülatörü, Kripto Para ETF’lerine Onay Verebilir!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’nın Finansal Regülatörü, Kripto Para ETF’lerine Onay Verebilir!
Japonya’nın Finansal Regülatörü, Kripto Para ETF’lerine Onay Verebilir!Bloomberg’in aktardığı bir habere göre, Japonya’nın finansal regülatörü FSA, kripto para odaklı borsa yatırım fonlarına (ETF) onay verebilir. Bloomberg’e ifade veren ‘konu ile ilgili’ kaynaklar, finansal regülatörün şu an için kripto para ETF’lerine olan ilgiyi ölçmekte olduğunu vurguladı. Kripto para ve özellikle Bitcoin ETF’si, kripto para piyasası yatırımcılarının en çok beklediği ürünlerden bir tanesi ve geçtiğimiz günlerde İsviçre içerisinde piyasaya sürülen Kripto para ETP’si bu konuda benzer bir etki yaratmamıştı.

ABD’den beklenen ETF kararının diğer ülkelerinden gelmesi durumunda aynı etkiyi yaratmayacağı bilinse de, kripto para sektöründe ciddi bir yere sahip olan Japonya, bu durumu değiştirebilir ve başka ülkelerin de ETF onayı vermesini sağlayabilir.

FSA, Kripto Para Vadelilerini Reddetmişti
FSA yaklaşık bir ay önce, kripto para birimi tabanlı vadeli işlem sözleşmelerine onay vermemişti ve Japonya’nın menkul kıymet yasalarında değişiklik yapmayı da kabul etmedi. FSA tersi bir karar alıp menkul kıymet yasalarını değiştirseydi, bu değişim önde gelen finansal borsalarda kripto para ETF’lerinin alınıp satılmasını sağlayabilir ve Japonya’nın kripto para piyasasını ciddi anlamda kalkındırabilirdi.

Söz konusu ret kararı hakkında açıklamalarda bulunan FSA, bu tarz ürünlerin piyasaya sürülmesinin spekülasyondan başka hiçbir şeyi arttırmayacağını ve ülke için zararlı olabileceğini aktardı. Özellikle Bitcoin ETF’si ile 2017 yılının 20.000 dolarlık seviyesinin tetikleyicisi olarak bilinen ABD ve yaptığı menkul kıymet yasası değişikliği, kripto para sektöründe ciddi bir piyasa hacmine sahip olan Asya bölgesinde de ciddi bir etki yaratma şansına sahipti.

Japonya’nın Finansal Regülatörü, Kripto Para ETF’lerine Onay Verebilir! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya’nın Finansal Regülatörü, Kripto Para ETF’lerine Onay Verebilir! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Darknet Üzerindeki Bitcoin İşlemleri 2018 Yılında İki Katına Çıktı! Ripple Satış Direktörü Ross D’Arcy: XRP-xVia-xRapid’in kullanımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu Heyecanla Beklenen Bakkt Platformu,  İlk Satın Alımını Yaptı! Bitcoin fiyatı daha ne kadar düşebilir? Eski Wall Street analisti açıklıyor Bitcoin Rekora Koşuyor! Japonya’daki Bankacılık Devi Kendi Dijital Parasını Oluşturacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır