Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya Merkez Bankası, Kendi Rolünün Kripto Para Birimleri Sonrası ”Keskin Bir Şekilde Azalacağını” Kabul Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya Merkez Bankası, Kendi Rolünün Kripto Para Birimleri Sonrası ”Keskin Bir Şekilde Azalacağını” Kabul Etti
Japonya Merkez Bankası, Kendi Rolünün Kripto Para Birimleri Sonrası ”Keskin Bir Şekilde Azalacağını” Kabul EttiJaponya’nın Merkez Bankası, Bank of Japan (BOJ) kurumunun üst düzey yetkililerinden birisi, bankanın herhangi bir kripto para birimi üretme planlarının olmadığını ifade etti. BOJ bu kararın nedeni olarak ise kripto para birimlerinin gelecekte çok fazla kabule ve kullanıma ulaşamayacağını öne sürdü.

Bank of Japan başkan yardımcısı Masayoshi Amamiya, bankanın kripto para birimleri hakkındaki görüşlerini paylaştı. Bir etkinlikte konuşma yapan başkan yardımcısı, kripto para birimlerinin mevcut finansal sistemi geliştirmek adına gerçek bir şeylere sahip olup olmadığının tartışmalı olduğunu ifade etti ve ekledi:

”İncelememiz gereken bir çok yön var, bunların (kripto para birimleri) finansal politikaları veya finansal stabiliteyi gerçek anlamda geliştirip geliştirmeyeceği gibi.”

Başkan yardımcısı kripto para birimlerine karşı olan sert tutumuna rağmen, kripto paraların nakit paraların yerini alması durumunda, bunun ”bankanın ekonomiyi yönetmesi ve yönlendirmesi üzerine büyük bir etkisi olacağını” da belirtti. Japon banka yetkilisine göre bankalar finansal bir aracı olarak çalıştıklarından dolayı, kripto para birimleri gibi aracısız olarak kullanılabilen finansal araçlar bankaların rolünü ”keskin bir şekilde azaltabilir.”

Zaten kripto para birimlerinin ve özellikle Bitcoin’in asıl amaçlarından birisi de gereksiz ve maliyetli aracıları ortadan kaldırarak, hem finansal sisteme bir nefes aldırmak, hem de ekonomik gücü ve bağımsızlığı tekrardan insanların eline vermek. Fidelity gibi firmaların da sektöre giriş yapması ile kripto para birimlerinin geleceği parlak gözükmekte.

Japonya Merkez Bankası, Kendi Rolünün Kripto Para Birimleri Sonrası ”Keskin Bir Şekilde Azalacağını” Kabul Etti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya Merkez Bankası, Kendi Rolünün Kripto Para Birimleri Sonrası ”Keskin Bir Şekilde Azalacağını” Kabul Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de Fırtına Öncesi Sessizlik! Ethereum ve XRP’de Son Durum Nedir? Binance, Avustralya’da Nakit Para ile Bitcoin Satışına Başladı 2019’a girerken Bitcoin’e yatırım yapmak için doğru zaman mı? Alibaba Kurucusu; Blockchain, Geleceği Şekillendirmedikçe Anlamsız Ethereum Kritik Seviyeye Yaklaşıyor 200 Doların Altına Düşer Mi? XRP 21% oranında düştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır