Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japon Yen’ine sabitlenmiş ilk banka kripto parası piyasaya giriyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japon Yen’ine sabitlenmiş ilk banka kripto parası piyasaya giriyor!
Japon Yen’ine sabitlenmiş ilk banka kripto parası piyasaya giriyor!

© Reuters.  © Reuters.

İlk banka kripto parası Japonya Bank of Toyama bünyesinde hayata geçiriliyor. Stabil coinlere olan ihtiyaç gittikçe daha belirgin hale gelmeye başladığı için Amerika’da ve Avrupa’da bu yönde gelişmeler duymuştuk. Kripto para dünyasında Amerika ve Avrupa’dan çok daha ileride olan Japonya ve Güney Kore’den ise pek bir haber alamamıştık. İlk kez Japon bankası Bank of Toyoma bu alanda harekete geçti.

İlk banka kripto parası Japon yenine sabitleniyor!İlk banka kripto parası hakkında Japonyadan aldığımız en son haber Japon bankası Bank of Toyama’nın kendi stabil coinini denemek için pilot bir proje başlattığı yönünde. İlk banka coini (FBC) adı altında planlanan coin ekim 2019 da ticari faaliyete başlayacak. Ayrıca alınan haberlere göre (FBC) 1:1 oranında. Japon yenine sabitlenecek. Eğer başarılı olursa dolara sabitlenmemiş çok nadir coinlerden birisi olarak piyasada yerini alacak.

Haberlere göre coin sadece başlangıçta banka içinde kullanılacak, çalışanlar da bankanın merkez ofislerinde ödeme aracı olarak bu coini kullanabilecekler. Çalışanlar ayrıca coini akıllı telefonlar vasıtasıyla para göndermek için de kullanabilecekler.

FBC coin Japonyada başlatılan ilk stabil coin değil. Nisanda, Japonya’nın en büyük bankalarından birisi, Mitsubishi UFJ Finans Bankası, MUFG adında bir stabil coinin pilot uygulamasını başlatmıştı ve çalışanlar insansız bir mağazada alışveriş yapıp ödemeyi bu coinle yapabiliyorlardı.

Şu anda epeyce ileri bir aşamada olan bu pilot uygulamada, banka çalışanları bir ürünü Mufg uygulaması olan telefonla tarayarak otomatik ödeme yapabiliyorlardı.

Ekim’in başlarında GMO İnternet Group firması, Japonya’daki lisanslı 16 kripto borsasından birisi ve en büyük şirketlerden, 2019 da Japon yenine sabitlenmiş bir kripto parayı piyasaya süreceklerini açıkladı. Internet devi ayrıca ülkedeki pek çok bankadan destek aldıkları için projenin çok iyi gittiğini de eklemiş açıklamasına.

Burada ilginç olan bir şey var, o da Japonyanın FSA, Finans Hizmetleri Müdürlüğü’nün daha geçen hafta stabil coinlerin kripto para sayılmayacağını söyleyen bir yönetmelik yayınlaması. Eğer öyleyse, o zaman bu stabil coin nasıl uygulanacak?

Japonya kripto para haberlerimiz için tıklayınız

MUFG coin ile ilgili haberimiz için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japon Yen’ine sabitlenmiş ilk banka kripto parası piyasaya giriyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Düşen Bitcoin’e bir tekme de SEC’ten! Bitcoin Fiyatında Beklentiler Yüksek Robinhood Kripto Para Uygulaması Sırrını Açıkladı – Olay Tasarımda Yatırım Şirketi CEO’su Ethereum’a Sahip Çıktı: Gerçek Hayatta Kullanılan Tek Kripto Para Ethereum’dur Flaş kripto para haberleri: Twitter CEO’sunun Bitcoin varlığı, IOTA testneti,  XRP, Ethereum, TRON, Litecoin ve daha fazlası Çin: En Fazla Blockchain Projesine Ev Sahipliği Yapan Ülke

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır