Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bank of America Dağıtık Sistemler Üzerinde Çoklu Dijital İmza Konusunda Yeni Patent Başvurusu Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bank of America Dağıtık Sistemler Üzerinde Çoklu Dijital İmza Konusunda Yeni Patent Başvurusu Yaptı
Bank of America Dağıtık Sistemler Üzerinde Çoklu Dijital İmza Konusunda Yeni Patent Başvurusu Yaptı

3/3


2/3


18 Eylül tarihinde ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi (USPTO) tarafından yayınlanan başvuru evrakına göre, ABD’nin en büyük ikinci bankası konumundaki Bank of America (NYSE:BAC), dağıtık ağ üzerinde çoklu dijital imzalar konusunda yeni bir patent başvurusunda bulundu.

Yeni patent temel olarak internete bağlı cihazlardan yapılan veri iletişimini yönetmeye yönelik bir sistem sunuyor. Evrakta yer alan bilgilere göre sistem ”hangi cihazların hangi üçüncü parti varlıklarla iletişim kurduğuna karar veriyor ve bazı cihazlarda da ne tür verilerin bu gibi üçüncü taraf varlıklarla paylaşılacağını belirliyor.”

Bank of America’nın önerdiği sistem Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için adeta biçilmiş kaftan ki büyük ihtimalle firmanın patentinin odak noktası da bu cihazlar. İnternet bağlı IoT cihazları ”devam eden bir süreç boyunca” birbirleri ile veri alışverişinde bulunabilecek ve bu esnada sistem kullanıcının hangi verinin hangi taraf veya cihaz ile paylaşılacağını engellemesini veya bunlara izin vermesini mümkün kılacak.

Bunun yanı sıra Eylül ayının başlarında başka bir amerikan devi firma IBM (NYSE:IBM) de blockchain tabanlı IoT sistemi odaklı kendi kendine gidebilen otonom cihazlar için bir patent almıştı. Ağustos ayında ise Güney Kore menşeli dünya devi LG‘nin alt kurumu LG CNS, aralarında Blockchain ve IoT sektörlerinin de olduğu 7 platform için müjdeli haberler veren başka bir uluslararası holding oldu.


İlgili haber:
Elektronik Devi LG Blockchain Tabanlı Bir Platform Oluşturdu


İlgili haber:
Önce Walmart (NYSE:WMT) Şimdi IBM – Blockchain Tabanlı Drone’lar Yaygınlaşıyor!

Bank of America Dağıtık Sistemler Üzerinde Çoklu Dijital İmza Konusunda Yeni Patent Başvurusu Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bank of America Dağıtık Sistemler Üzerinde Çoklu Dijital İmza Konusunda Yeni Patent Başvurusu Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin milyarderlerinin borsasından kritik Bitcoin ve altcoin hamlesi Bitcoin Yatırımcıları 2019’u İyi Geçireceklerini Bekliyor Holochain (HOT) Nedir,  Holochain (HOT) Nereden Alınır? Binance CEO’su Bitcoin Fiyatı Hakkında Konuştu Günün arbitraj fırsatları yüzde 20’ye kadar kâr imkanı veriyor! Ripple CEO’su: ” Ripple Swift’i ele geçiriyor ” Ortaklık haberleri doğru değil

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır