Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Jameson Lopp: Bitcoin “Yönetim” Kavramını Değiştirebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Jameson Lopp: Bitcoin “Yönetim” Kavramını Değiştirebilir
Jameson Lopp: Bitcoin “Yönetim” Kavramını DeğiştirebilirKripto para sektörünün önde gelen isimlerinden olan ve kendini cypherpunk olarak tanıtan Jameson Lopp, Bitcoin‘in geleceği hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Stephan Livera Podcast’ine katılan ve orada Bitcoin hakkındaki görüşlerini paylaşan Lopp, Bitcoin’in anarko-kapitalizme doğru atılan ilk adım olduğunu belirtti.

Lopp’un açıklamalarına göre Bitcoin eğer geniş çaplı kitlelere yayılır ve başarılı olursa insanlık anarko-kapitalizme geçiş yapabilir:

“Bitcoin’in oldukça ilginç bir deney olduğunu düşünüyorum. Bitcoin eğer uzun vadede başarılı olursa sadece para kavramını değil, yönetim kavramını dahi değiştirebilir.”

Lopp’a göre an itibariyle -hükümetler gibi- üçüncü partiler tarafından ‘merkezi’ bir şekilde sunulan hizmetler, gün geldiğinde yalnızca yazılımlar tarafından sunulmaya başlarsa işte o zaman “öz egemenliğin” ve “anarko kapitalizmin” olduğu bir dünyada yaşanabilir:

“Bunun için gereken ilk adım Bitcoin. Eğer Bitcoin yeteri kadar başarılı olursa sonraki adımları düşünebiliriz.”

Cypherfunk’ın kurucusu olan Timothy May, bundan kısa süre önce vefat etti. May, vefatından önce “Kripto Anarşist Manifestosu” adlı bir kitap yazmış ve bu kitabında merkezsiz, kriptografik bir sistemden bahsetmişti. Timothy May insanların gelecekte birbirleriyle doğrudan etkileşime geçebileceklerini, aradaki üçüncü partilerin ortadan kalkacağını öngörmüştü.

Lopp, kripto para piyasasında yatırım yapan kişilere bazı tavsiyeler verdi. Lopp’a göre insanlar sadece “koinlere” değil, “eğitime” de yatırım yapmalı ve bir karar vermeden önce kapsamlı bir araştırma yapmalılar. Lopp kripto para sektörünün kalkınmasını sağlayacak şeylerden birinin eğitim olduğunu düşünüyor.

Jameson Lopp: Bitcoin “Yönetim” Kavramını Değiştirebilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Jameson Lopp: Bitcoin “Yönetim” Kavramını Değiştirebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tether Farklı Stabil Koinler İçin Çalışıyor ABD, Çin, Kore hisse piyasaları çöküşü Kripto para piyasaları ile ne kadar ilişkili? DECENT’in HackXLR8 Mücadelesi Kazananı Blockget Takımı Blockchain ile Kağıt Dokümanlara Son Verdi Ledger Geliştirici Ekibinden Bir Uyarı Var: Bir Kullanıcı Bug Dolayısıyla 1680 XMR Kaybetti Ünlü Kripto Para Borsası Tekrardan Hacklendi: 1.675 ETH Çalındı! Bitcoin Fiyatı 3.350 Dolar, Sıradaki 3.000 Dolar Mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır