Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İzlanda’daki Kripto Para Madencisi, Çiftçilerden Yardım Alıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İzlanda’daki Kripto Para Madencisi, Çiftçilerden Yardım Alıyor
İzlanda’daki Kripto Para Madencisi, Çiftçilerden Yardım Alıyorİzlanda‘da kısmen küçük çaplı bir kripto para madenciliği yürüten şirket, bu faaliyeti sürdürmenin yeni bir yolunu buldu. Şirket, çiftçilerin aletlerindeki jeotermal enerjiden faydalanarak madencilik yapıyor ve bu durum her iki taraf için de kazanç sağlıyor.

Çiftçiden Madenciye

İzlanda’da Krista Hennesdottir tarafından yönetilen küçük çaplı bir kripto para madencilik şirketi, elektrik masraflarıyla başa çıkmanın iyi bir yolunu buldu.

Hennesdottir, çiftçilerin kripto para madenciliği için de kullanılabilecek olan jeotermal enerjiden faydalandıklarını ve ellerinde sürekli fazladan enerji kaldığını fark etti.Ayrıca kripto para madenciliği için kullanılan cihazlar da harcadıkları enerjiyle birlikte bulundukları ortamı epey ısıtabiliyorlar. Hennesdottir’in yorumları şu şekilde:

“Çiftçilerin epey geniş alanları var. Bu yüzden ekipmanımızı oraya taşımak daha kolay oluyor. Ayrıca depo alanını ısıtabiliyorsunuz ve gayet temiz oluyor. Uzun lafı kısası hem kiradan hem elektrik faturasından tasarruf ediyoruz.”

Kendisinin yönettiği bu küçük şirket, bu sayede diğer madencilik şirketleriyle rekabet hainde olmayı sürdürebiliyorlar. Ancak Hennesdottir’in yorumlarına göre bu durumu çiftçilere anlatmak, en azından başlangıç aşamasında pek kolay olmamış:

“Bunların ne olduğunu anlatmamız gerekiyordu. Bunun elektrik kullanıp para üreten bir cihaz olduğunu söyledik. İnsanlar da doğal olarak temkinli yaklaştılar çünkü tüm bunlar kulağa çok güzel geliyor. Ama aslında bu durum bizim için çok faydalı çünkü hem enerjiden hem de alandan tasarruf ediyoruz.”

Kripto para madencilik şirketleri arasındaki rekabet git gide kızışırken küçük çaplı şirketlerin yepyeni metotlar kullandıklarını görüyoruz.

İzlanda’daki Kripto Para Madencisi, Çiftçilerden Yardım Alıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İzlanda’daki Kripto Para Madencisi, Çiftçilerden Yardım Alıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’i Durdurmak Ne Mümkün? 3.700 Doları Test Etmeye Hazır Milyonlarca Geleneksel ATM’yi Kripto Para ATM’sine Dönüştürecek Gelişme! Alex Krüger: Bitcoin İlk Satın Alma Bölgesine Yaklaşıyor, BTC, Ethereum, XRP, Litecoin ve Bitcoin Cash Fiyat Görünümü İsviçre’nin En Büyük E-Ticaret Platformu Digitec Galaxus, Kripto Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı! NBA Oyuncusu, Bitcoin Takipçisi Çıktı! Bugün bir gündeki en büyük kripto para transferlerinden biri gerçekleşecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır