Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsviçre’nin Amazon’u Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsviçre’nin Amazon’u Bitcoin Kabul Etmeye Başladı
İsviçre’nin Amazon’u Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin’in benimsenmesi konusunda önemli bir dönüm noktası yaşandı. İsviçre’nin “Amazon’u” olarak görülen Digitec-Galaxus, artık bir ödeme aracı olarak Bitcoin ve belirli diğer kripto para birimlerini kabul etmeye başladı.

“Bunu Uzun Zamandır Yapmak İstiyorduk”
Digitec ve Galaxus’un İsviçreli müşterileri artık çevrimiçi alışveriş yaparken Bitcoin ile ödeme yapabilirler. BTC’ye ek olarak, kabul edilecek diğer altcoin’ler arasında Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Cash SV (BSV), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC), TRON (TRX), OmiseGo (OMG) ve NEO (NEO) yer alıyor.

Digitec kurucu ortağı ve inovasyon sorumlusu Oliver Herren, “Kripto para birimleri büyüleyici ve e-ticarette önemli bir ödeme aracı haline gelebilirler. Bu gelişmeyi desteklemek istiyoruz.” diyor. Herren ayrıca, “Bunu uzun zamandır yapmak istiyorduk.” diye de ekliyor.

Herren, neden bu alternatif ödeme yöntemlerini kabul etmeye istekli olduğu sorusuna şunları söyledi:

Çünkü elinde biraz var ve onları kullanmak istiyorsun. Veya onları gerçek paraya çeviremiyorsun, çünkü bankalar kabul etmiyor. Ya da sadece yeni bir şey denemek gibi.

Şirket, ödeme yöntemi olarak kripto paraları kabul etmesinin ileriye dönük bir atılım olduğunu kabul ediyor. Şirket, aynı zamanda fiyat oynaklığının da sorun olmayacağını söylüyor. Tüm işlemler üçüncü taraf ödeme işleyicisi Coinify tarafından gerçekleştirilecek ve anında İsviçre Frangı’na çevrilecek.

Yeni ödeme seçeneği başlangıçta yalnızca İsviçre’deki müşteriler için kullanılabilir olacak. Girişim başarılı olursa şirket bu ödeme seçeneğini Alman müşterilerinin de kullanımına sunmayı planlıyor.

The post İsviçre’nin Amazon’u Bitcoin Kabul Etmeye Başladı appeared first on Coinkolik.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsviçre’nin Amazon’u Bitcoin Kabul Etmeye Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bayebit Türkiye’de Kredi Kartı İle Kripto Para Satın Alma Devrini Başlatıyor! Bitcoin borsası kurucusundan BitMEX’e uzanan akılalmaz iddia Güney Amerika’nın En Büyük Yatırım Bankası, Kripto Para Çıkarıyor 2 Aralık Bitcoin analizi: BTC Aralık ayına düşüşle başladı CME Bitcoin vadelileri geçen yıldan bu yana yüzde 132 artışta Elon Musk En Sevdiği Kripto Paranın Dogecoin Olduğunu Söyledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır