Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Forbes Uzmanına Göre 2019’da Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum Arasında XRP Öne Çıkacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Forbes Uzmanına Göre 2019’da Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum Arasında XRP Öne Çıkacak
Forbes Uzmanına Göre 2019’da Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum Arasında XRP Öne Çıkacak

5/5


2/5

Daha geniş kripto para topluluğu için herkesin odaklandığı sadece üç büyük kripto para birimi var: Bitcoin, Ethereum ve Ripple’ın XRP’si. Bu üç kripto para birimi de kripto balonunun patlamasından sonra bu yıl yoğun bir şekilde düştü. Peki bu düşüş trendi ne kadar sürecek? Bitcoin yıldan yıla yaklaşık yüzde 75 oranında düşüş gösterdi. Piyasanın en büyük üçüncü kripto parası Ethereum yüzde 88 oranında değer kaybetti. Ripple’ın XRP tokeni ise bu yıl yüzde 50’den fazla düştü. Forbes uzmanı Naeem Aslam’a göre Ripple’ın XRP’sinin ilk üç kripto para birimi arasında en güçlü duran kripto para olduğu aşikar. Bu yazı Forbes uzmanı Naeem Aslam’ın görüşlerini içermektedir.

En büyük üç kripto para arasında en az kaybeden Ripple (XRP)!
Siyah arka plan üzerinde çizgiler ve üçgenler ile çevrili Ripple sembolü, kripto paranın gelecek planlarını da yansıtan bir profil çiziyor. Ripple topluluğu uzun araştırmalar neticesinde bu XRP logosunu tasarladı. Düzenleyici engeller, kripto para pazarlarındaki mevcut satışların ardındaki temel neden oldu ve elbette, gerçek projelerin yokluğu da sektörü etkiledi. Ethereum’un fiili kullanım ve benimsenme oranlarına baktığımızda bu yılın başında en güçlü kripto paraydı. Bu protokole dayanan birkaç token çıkardı, ancak ölçeklendirme Ethereum’un en büyük kabusu haline geldi.


Akranlarına kıyasla, Ripple proje desteği açısından en zengin topluluğa sahip. Bu sene boyunca Ripple, en büyük isimleri konferanslarına getirebileceğini gösterdi ve topluluğu kripto paranın gücü konusunda heyecanlandırdı. Bu şirketin ve kripto paranın ulaşabileceği yeteneği gösterir. Aynı zamanda, Ripple ekibi bankaları sistemlerine entegre etmek için çok çalışıyor. Ancak Ripple teknolojisinin bankacılık sistemine tam olarak entegre olmasını gerçekten istiyorsa yapılması gereken çok iş var. Ripple’ın teknolojisi kullanıldıkça, Ripple ürünlerinde köprü para birimi olarak işlev gören XRP’nin de kullanımı ve kitlesel benimsenmesi artıyor.

Ripple Teknoloji Müdürü: “Ripple’ın XRP’sinin fiyatı artmalı.”
Her ne kadar alt sektörlerin çoğu için yılın başında başlayan bir ayı piyasasında olsak da XRP diğer varlıklara kıyasla iyi bir performansa sahip. Son birkaç aydır, XRP’nin fiyatı 0,25 ile 0,65 arasında değişiyor. Aynı zamanda Ripple, Bitcoin (BTC) sonrası ikinci en büyük kripto para oldu. Data.ripple.com tarafından yayınlanan yakın tarihli bir ankete göre, son 6 yılda bir trilyondan fazla işlemde XRP kullanılarak taşındı. Ayrıca, XRP’de de 43 milyon defter kapatıldı.

Ayrıca, XRP defterinde milyonlarca dolarlık işlem yapıldı. Birkaç ay önce bildirdiğimiz üzere, 150.000.000 XRP sadece küçük bir ücret karşılığında işlem gördü. Ripple Teknoloji Müdürü David Schwartz’a göre, daha büyük işlemlere sahip olmak için XRP fiyatının artması gerekiyor. Fiyat ne kadar yüksekse, defterin taşıyabileceği en büyük değerde o kadar büyük olur.


Ripple (XRP) tüm kripto para borsalarında baz para birimi olabilir
Ripple, şirketlerin xRapid ve şirketin geliştirdiği diğer ürün ve hizmetleri kullanarak sınır ötesi ödemeler yapmasına ve almasına izin vermek için çalışıyor. Gelecekte, yeni kurumlar, likiditeyi geliştirmek ve bir ülkeden diğerine para transfer etmek için XRP’yi kullanmaya başlayabilir.

Ayrıca, XRP’yi baz para birimi olarak listelemeleri için kripto para borsalarına baskı yapan XRP kullanıcıları var. Bu baskılara maruz kalan en son borsa Binance ve lider borsa son aylarda XRP kullanıcılarından yüksek talep alıyor. XRP topluluğu, XRP’nin borsalar arasında fonları taşımak için hızlı ve ucuz olduğunu iddia ediyor. Aynı zamanda, bu platformlardaki geliri artıracak bir gelişmede olabilir.

Ayı piyasasında bile ayakta kalabilen tek kripto para XRP
Aynı zamanda, işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance, XRP/USDC işlem çifti dahil XRP kullanan yeni ticaret çiftlerini listelemeye karar verdi. Başka bir önemli kripto para borsası CoinField Borsası, Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XLM/XRP ticaret çiftini platformunda başlatacaklarını bildirdi.

Ripple şu anda bankalar ve diğer finansal firmalar da dahil olmak üzere dünyanın her yerinden 150’den fazla kurumla ortaklık kurdu. Geçen yıl, ayı piyasası XRP ve Ripple’ın gelişimi için bir sorun oluşturmadı. Kripto para birimi, yeni ortaklıklar, listelemeler, güncellemeler ve daha fazlası ile kendini düşüş piyasasında da gösterebildi. Gerçekten de XPR ikinci en büyük dijital varlık olarak kalmayı başardı ve Ethereum’u (ETH) geride bıraktı.


Dev ortaklıklarla Ripple (XRP) öne çıkıyor
Peki top üçte yer alan kripto paralardan hangisi geri kalanını arkada bırakacak ve en büyük yatırım getirisini sağlayacak? Daha önce de belirtildiği gibi, bu yıl kripto savaşında en az kaybeden Ripple oldu. Ripple’ın ekibi endüstri liderleri ile ortaklıklar oluşturmakla meşguldü. Eğer sistem yeterince iyiyse ve düzenleyicilerin bakış açısıyla her türlü şartı karşılıyorsa kurumların mevcut Ripple teknolojisini entegre etmesi ve sıfırdan bir şey geliştirmek yerine tüm Ripple ürünlerini incelemeleri çok daha kolay.

Ripple’ın son dönemde oluşturduğu en önemli ortaklıklardan bazıları, sınır ötesi ödemelerin kolaylaştırılması için İsrail’in dev teknoloji şirketi GMT, Türkiye’nin lider bankalarından Akbank, dev ödeme şirketi American Express (NYSE:AXP), CIBC, MoneyGram ve Earthport’dan oluşuyor. Bu önemli gelişmelere rağmen ABD düzenleyici otoritesi hala Ripple’ın düzenleyici statüsüne takılıyor ve XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığını araştırıyor.

SEC kararı ve Coinbase Borsası listelemesi
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığına henüz karar vermedi. XRP’nin bir menkul kıymet olmadığının en açık kanıtı, Ripple’ın platformunun merkezi olmayan doğası. Ancak aynı zamanda, kayıtsız menkul kıymetler satmakla suçlanan diğer ICO’lar için tasmasını da sıkılaştırması.

2019 yılına girerken, Ripple endüstri ortaklıkları yanında iki şeyi de sağlamak zorunda kalacak. Entegrasyonlarını listenin en üst seviyesinde tutmak ve sektörde gözetim sağlamak isteyen büyük oyuncuları güvence altına almak. Örneğin, Coinbase Borsası kısa bir süre önce 30 kripto para birimini listelemek için inceleyeceğini açıkladı ve XRP bu kripto paralardan biriydi.


2019’da patlayacak olan kripto para birimi Ripple’ın XRP’si
Gelecekte, eğer Goldman Sachs (NYSE:GS) veya başka bir benzer kurum bu endüstriye atlarsa, Ripple’ın ekibinin XRP tokeninin piyasa listesinin en üstünde olduğundan emin olması gerekir. Ripple’ın XRP’si 2019 yılında en baskın kripto para olabilir. Uzman ve analist görüşlerine göre, şirket yukarıdaki ortaklık ve kripto gelişimi konusundaki gereklilikleri yerine getirebilirse 2019’da patlayacak olan kripto para birimi XRP.


XRP fiyat grafiği – Kaynak: CoinMarketCap

Yazım sırasında kripto para, yüzde 2 oranında artışla 0,36 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ripple (XRP) şu anda 15 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. XRP’nin 24 saatlik işlem hacmi 1,03 milyar dolar civarında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Forbes Uzmanına Göre 2019’da Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum Arasında XRP Öne Çıkacak appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Forbes Uzmanına Göre 2019’da Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum Arasında XRP Öne Çıkacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Paraları Kontrol Altında Tutamıyorsak Korkmalı Mıyız? 12 milyon Ether’in gizemi: Devasa para nereye gitti? Bitcoin 5000 doları aştı: Ayı piyasası resmen bitti mi? Çin, Rusya ve ABD, Askeri Kullanım İçin Blockchain Yarışına Girdi Fidelity’nin Kripto Para Platformu Artık Son Testleri Yapıyor! Ripple ve XRP’ye Karşı Bitcoin ile Ether –  Çin’e Karşı ABD! Kripto Paralar Politik Araç Olarak Mı Kullanılacak?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır