Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsviçre’de Usulsüz ICO Düzenleyen Şirketin Faaliyetlerine Son Verildi

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsviçre’de Usulsüz ICO Düzenleyen Şirketin Faaliyetlerine Son Verildi
İsviçre’de Usulsüz ICO Düzenleyen Şirketin Faaliyetlerine Son Verildiİsviçre’nin Zug kentindeki bir mahkeme, yetkililerden gerekli izinleri almadığı halde ICO düzenlemeye çalışan kripto para şirketlerinden Envion AG’nin faaliyetlerini sonlandırdı.

Zug’da Mahkeme Kararı

Michael Lucko ve Matthias Woestmann tarafından İsviçre’de kurulan Envion adlı şirket hidroelektrik ve güneş enerjilerinden faydalanarak kripto para madenciliği yaptığını iddia ediyordu. Bu yılın başlarında bir ICO düzenleyen şirket 100 milyon dolar civarında yatırım toplamayı başardı.

Lucko ve Woestmann arasındaki ilişkiler zaman içerisinde bozulmaya başladı. Woestmann, Luckow’u öngörülenden daha fazla token üretmeye başladığı için suçladı. Woestmann zaman içerisinde Luckow’un hisselerinin azalmasına neden olan bir sermaye artışı yaşadı. Bu durum daha sonra mahkemeye taşındı.

Mahkeme şirketin hiçbir şekilde denetlenmediğini fark etti ve şirketin faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı. Woestmann ise Luckow’u hala düzenlenen ICO hakkında yeteri kadar bilgi sunmamakla suçluyor.

Mücadeleye Devam

Şirketin kurucularından Luckow, mahkemenin aldığı karara rağmen şirketi kurtarabilmek için mücadele etmeye devam ediyor. Ancak yerel yetkililer, şirketin kapatılması için gereken tüm adımları atmak istiyorlar.

Şirketin kapanmasından sonra ICO’ya yatırım yapan yatırımcılar paralarını geri alabilecekler. Ancak parasını geri almak isteyen kullanıcıların öncelikle iflas ofisine gidip kendilerini tanıtmaları gerekecek. Yatırımcılar ayrıca konuyla ilgili yapılan duyurulardan sonraki bir ay içerisinde işlemlere başlamak zorundalar.

İsviçre’deki Finansal Piyasaları Denetim Otoritesi (FINMA), Envision adlı şirketi bu yılın Temmuz ayında araştırmaya başladı. FINMA’nın araştırmalarına göre şirket düzenlediği ICO sonucunda 30 bin farklı yatırımcıdan toplamda 100 milyon dolar yatırım aldı.

İsviçre’de Usulsüz ICO Düzenleyen Şirketin Faaliyetlerine Son Verildi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsviçre’de Usulsüz ICO Düzenleyen Şirketin Faaliyetlerine Son Verildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Nakit Yerine Kullanabileceğiniz En İyi 3 Kripto Para ve Kullanım Şekilleri Lüksemburg, Blockchain İle İlgili Yasa Tasarısını Onayladı! Bu Parabolik Analiz, Altcoin’lerin Geleceğini Gösteriyor: Şimdi Zirve Zamanı! Son dakika!!! Ethereum,Stellar, Bitcoin ve Bitcoin Cash Haberleri…. Blockchain Medya Şirketi Po.et’in CEO’su, Washington Post’a Geçiş Yaptı! Bitcoin Pump’ı Geliyor Mu? Tether 100 Milyon Dolar USDT Bastı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır