Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsviçre’de, Kara Para Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Bir Standart Yayınlandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsviçre’de, Kara Para Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Bir Standart Yayınlandı
İsviçre’de, Kara Para Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Bir Standart Yayınlandıİsviçre merkezli Hisse Senedi Piyasaları Araştırmaları ve Pazarlama şirketi (CMTA) kripto paralar ile ilgili yeni bir anti kara para aklama standardı yayınladı.

Kar odaklı olmayan ve bu yıl başında Cenevre’de kurulan kurum; çalışmalarını kripto paralar ve DLT teknolojisi üzerine yoğunlaştırmış durumda.

İsviçre’nin en önde gelen online bankalarından birisi olan Swissquote’un da iştiraki olan kurum; aynı zamanda yazılım şirketi Temenos ile de birlikte çalışarak, dijital para piyasalarının efektifliğini arttıracak çalışmalar ve araştırmalar yapıyor.

CMTA’nın yayınladığı yeni standardlara göre, İsviçre’de kullanılan hali hazırdaki regülasyonlarla uyum sağlamak için bazı iyileştirmeler yapılması gerekiyor. Bunların arasında yer alan ilk şey, hiç kuşku yok ki, ICO’lar.

ICO’lar konusunda Müşterini Tanı (KYC) süreçlerinin iyi ele alınması gerektiğini ifade eden yetkililer, bu noktada bankaların ya da broker şirketlerinin dikkatli olması ve titiz davranması gerektiğini ifade ederken; bu sayede kara para aklanmasının ya da terör finanse edilmesinin önlenebileceğini ifade ediyorlar.

Aynı zamanda bu kural rehberinin ve standardının elbette nihai bir kanun olmadığını ifade eden yetkililer, İsviçre hükümetinin önde gelen isimleri ile yapacakları çalışmalarda ise yer alacaklarını ve bir konsensus oluşturulmasına katkıda bulunacaklarını söylüyor.

Kara para aklanması, terör finansmanı ve vergi kaçırılması kripto paraların en fazla eleştri aldığı konuların başında gelirken, İsviçre gibi ekonomik atmosferde önemli yere sahip bir ülkenin bu konuda bir hamle yapması ise takdir topladı.

İsviçre’de, Kara Para Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Bir Standart Yayınlandı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsviçre’de, Kara Para Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Bir Standart Yayınlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Balinalar Boş Durmuyor – 120.000.000 XRP’lik İşlem Gerçekleştirildi Eski CFTC Başkanı: Kripto Paralar Bir An Önce Düzenlenmeliler Stellar ve Ripple arasındaki rekabet göründüğü gibi olmayabilir Samsung, Blockchain Platformu Geliştiriyor! Bitcoin’de “hodl” terimi nasıl doğdu? Mucidi anlattı Samsung’dan 10 Yıllık Yol Haritasında Blockchain Vurgusu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır