Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsviçre Kripto Şirketlerini Geliştirmek İçin Dört Koldan Yardım Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsviçre Kripto Şirketlerini Geliştirmek İçin Dört Koldan Yardım Ediyor
İsviçre Kripto Şirketlerini Geliştirmek İçin Dört Koldan Yardım Ediyor

2/2


2/2


İçinde bulunduğumuz tarihe kadar 500’den daha fazla blockchain ve kripto para startup şirketi İsviçre içerisinde kuruldu ve hizmet vermeye başladı. Ülke bütün dünyanın en büyük blockchain başkenti olmak istiyor ve bu yönde çalışıyor. Yeni yayınlanan bir plana göre, ülke daha önce bir nebze belirsiz olan kripto para startup firmaları ile İsviçre bankaları arasındaki bağları daha da güçlendirmeyi hedeflemekte.

Kripto Para Dostu Olmak isteyen Bankalar İçin Yeni Kurallar
Reuters‘in haberine göre, İsviçre Bankacılar Birliği (SBA), geçtiğimiz Cuma günü kripto para firmaları ile işbirliği yapmaya sıcak bakan İsviçre bankaları için bir rehber ve plan yayınladı. İki taraf arasında hükümet desteği ve güvencesi ile yapılan bir ortaklık, nakit depozito, koruma, kurumsal ödemeler ve günlük finansal işlemler gibi hayati finansal hizmetlere çözüm olabilir.


SBA bünyesinde stratejik danışman olarak görev yapan Adrian Schatzmann konu hakkında şunları ifade etti:

”Bu prensipler ile birlikte, bankalar ve yenilikçi startup firmaları arasında bir temel oluşturabileceğimize ve diyaloğu daha kolay, hesap açma işlemlerini de daha basit hale getireceğimize inanıyoruz.”

Bankaların desteği yeni hizmet veren firmalar için çok önemli olsa da, olay tamamen bankalar ile bitmiyor. Bunun yerine bankalar ve kripto para şirketleri ezeli düşmandır görüşünün değişmesi ve birlikte var olunabileceğinin farkında olunması gerekiyor. İsviçre’nin sunduğu örnek diğer ülkeler için de kullanılabilir ve kullanılmalı.

İsviçre Kripto Şirketlerini Geliştirmek İçin Dört Koldan Yardım Ediyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsviçre Kripto Şirketlerini Geliştirmek İçin Dört Koldan Yardım Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Finans Profesörü: Bitcoin ölüm spiraline girdi Bitcoin Arjantin Krizinden Faydalanıyor Altcoin rallisi sürüyor: GVT’den büyük çıkış Bitcoin Cash Dünya Genelindeki 900 Farklı Dükkanda Kullanılabiliyor Kevin O’Leary: Bitcoin İşe Yaramaz Bir Para Birimidir Coinbene Hacklendi Mi? 40 Milyon Amerikan Doları Çalındı Mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır