Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsviçre Borsası Operatörü, Blockchain Girişiminden Hisse Aldı: Dijitalleşme Yolda

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsviçre Borsası Operatörü, Blockchain Girişiminden Hisse Aldı: Dijitalleşme Yolda
İsviçre Borsası Operatörü, Blockchain Girişiminden Hisse Aldı: Dijitalleşme Yoldaİsviçre’nin ana hisse senedi borsasının arkasındaki firma olan SIX, yaptığı açıklama ile PassOn isimli Blockchin şirketinden hisse aldıklarını açıkladı. Bu hamle, SIX’in dijitalleşme yolunda attığı önemli bir adım olarak da görülüyor.

PassOn firması ise, özellikle miras alanına odaklanıyor. Her ne kadar kripto paralar, sektörde bulundukları süre itibari ile henüz emekleme aşamasında da olsalar, kripto para sahiplerinin ölümlerinde ya da başka bir ön görülemeyen durumda, bu ürünlerin ne olacağı konusuna çözüm arayan bir şirket olarak, PassOn öne çıkıyor.

PassOn sayesinde artık kullanıcılar kripto para türünden olan miraslarını seçtikleri kişilere bırakabiliyorlar. Şu anda sistemin kullanıcı sayısı haliyle pek fazla olmasa da, bu rakamın gelecekte ciddi bir artış göstermesi bekleniyor.

Temmuz ayında da DLT teknolojisinin kullanmak için adımlar atmaya başlayan SIX, İsviçre Hisse Senedi Piyasaları’nın dijital dönüşümüne hız vermiş gibi görünüyor. PassOn’dan alınan hisse de, şirketin bu noktadaki vizyonunu ortaya koyması açısından çok değerli.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan PassOn CEO’su Stephen Wippermann ise, şunları söyledi:

”İnternet nasıl ki bizim veriye ulaşmamızı değiştirdiyse, Blockchain de, bizim ürünlerimizi ya da verilerimizi nasıl depoladığımızı ve nasıl takas ettiğimizi değiştirecek. Birçok yasal ve teknolojik gelişmenin de yaşanmaya başlaması ile birlikte, bu durum giderek daha büyük bir yer kaplamaya başlacak. SIX gibi dev bir firmanın da, bizim bu yolculuğumuzda yanımızda olduğunu bilmek, bizlere gurur veriyor.”

İsviçre Borsası Operatörü, Blockchain Girişiminden Hisse Aldı: Dijitalleşme Yolda isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsviçre Borsası Operatörü, Blockchain Girişiminden Hisse Aldı: Dijitalleşme Yolda - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Analist: Bitcoin, 11,700’ü kırarsa hiçbir şey onu durduramaz ‘Cuma al, pazartesi sat’ ne kadar doğru? Dev Danışmanlık Şirketinden Bitcoin, Ripple ve Ethereum Öngörüsü IOTA Foundation, 220.000 Dolar Değerinde ‘Bug Bounty’ Programı Başlattı! İngiltere Maliye Bakanı: Blockchain Ticaretimizi Brexit Sonrası Olumlu Etkileyebilir LTC Fiyatı Nerelere Gidecek?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır