Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Art Arda İkinci Kez Gün İçinde Yüksek Seyrediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Art Arda İkinci Kez Gün İçinde Yüksek Seyrediyor
Bitcoin Art Arda İkinci Kez Gün İçinde Yüksek Seyrediyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Cuma günü haftalık kazanç %4’ün peşindeydi, kripto paralar üzerinde genel bir boğa hissiyatı dolaşıyor.

Piyasa değeri bakımından bir numaralı dijital döviz art arda ikinci yüksek oturumunu yaşadı.

Saat 15.17’de, Bitcoin Bitfinex borsasında %5,18 kazanarak 9.346,40$ oldu.

Artışlar Bitcoin’in haftanın başında dibi görerek 8,800’e kadar düşmesinden sonra geldi. İki günlük iyileşmenin ardından, kripto para birimi Çarşamba günü yaklaşık %8 kayıp yaşayarak, 800$ civarında bir değer yitirdi ve yeniden psikolojik kilit seviye 9.000$’ın altına indi.

Ancak boğa hissiyatı dalgalı varlık kategorisine geri dönüş yapmış gibi görünüyor, iki günlük iyileşme Bitcoin’i 9.000$ seviyesinin üstüne çıkarmış olsa da, haftanın en yüksek değeri 9.761,50$’den epey uzak bir pozisyonda ve Aralık ayında test ettiği 20.000$ seviyesiyle arasında çok fazla yol var.

Bu hafta kripto para dünyasında öne çıkanlardan, dikkatlerin çoğu Bitcoin’in artık geçersiz olan Mt Gox borsasındaki cüzdanlardan 140 milyon$ değerindeki taşımada. Yatırımcılar 16.000 Bitcoin büyüklüğündeki hareketin eli kulağında bir değer kaybı yaşatabileceğinden korkuyor.

Boğa haberleri esnasında, 1 milyar$ kripto para değerindeki Pantera Capital Management LP serbest yatırım fonu CEO’su Dan Morehead bu hafta Bitcoin’in “satın alma çağrıları yaptığını” söyledi.

Morehead Bitcoin’in 12 ay içerisinde taze en yüksek değerlerine ulaşacağını, ve kripto piyasalarının 10 yıllık tahminlerinde 40 trilyon$ değerine kadar yükseleceğini beklediğini belirtti. Ayrıca geleneksel yatırımcıların dijital paralara olan ilgisinin arttığını da ekledi.

Bu yorumlar Nasdaq’ın kendi kripto para borsasını açmayı düşündüğü haberlerinden sonra geldi.

Nasdaq CEO’su Adena Friedman, “Dijital dövizlerin güçlü kalmaya devam edeceğine inanıyorum… yalnızca olgunlaşması için yeterli alana ne kadar sürede sahip olacağı önemli.” demişti. “Önce öylece bir bakarak ‘Bunun için düzenlenmiş piyasalar geliştirmek istiyor muyuz?’ dediniz, şüphesiz ki, Nasdaq bunu hayata geçirmeyi düşünecektir.”

24 saatlik boğa kripto para ticaretinde, Ethereum %7,6 artarak Cuma günü 684,48$ olurken, Ripple %6,7 yükselerek 0,85352 oldu ve Bitcoin Cash %4,8 yükselerek 1.404,30$’a çıktı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Art Arda İkinci Kez Gün İçinde Yüksek Seyrediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bakkt ile Bitcoin Eski İhtişamına Dönecek mi? Bitcoin (BTC) arzı yeni koşullara göre 21 milyonu aşabilir Hubbard: Enerji Sektöründe Blockchain Devrimi Yaşanacak 10 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi Merkez Bankalarının Dijital Paraları mı Kripto Paralar mı? Ethereum Classic Bitcoin’in IOT ve dApps Versiyonudur!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır