Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsveç Merkez Bankası Uyardı: Ulusal Kripto Para Birimi ‘e-krona’ Satan Sahtekarlara Dikkat!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsveç Merkez Bankası Uyardı: Ulusal Kripto Para Birimi ‘e-krona’ Satan Sahtekarlara Dikkat!
İsveç Merkez Bankası Uyardı: Ulusal Kripto Para Birimi ‘e-krona’ Satan Sahtekarlara Dikkat!İsveç’in Merkez Bankası, uzun süredir kendi ulusal kripto para birimi olan e-krona‘yı üretme ve nakitsiz topluma geçiş yapma haberleri ile anılmakta. Merkez bankası söz konusu proje hakkında henüz resmi bir karar alınmadığını belirtse de, görünüşe göre bazı dolandırıcılar bunu fırsat olarak kullanmaya başlamış bile.

Riksbank‘ın yatığı açıklamaya göre, ”e-krona piyasaya sürme konusunda herhangi bir karar alınmadı” ve dolandırıcıların e-krona satma iddiaları tamamen asılsız ve sahtekarca. Özellikle internet üzerinden ve telefonla e-krona satmaya çalışanlara karşı dikkatli olmaya çağıran merkez bankası yetkilileri, konu hakkında şunları ifade etti:

”Belirli internet sitelerinde veya sosyal medya üzerinde, e-krona satın almanın mümkün olduğuna dair iddialar yer alıyor. Riksbank da, Riksbank adına bazı şirketler tarafından e-krona satımı ile ilgili arandığını ifade eden bireylerin şikayetlerini aldı.”

Sonuç olarak bütün vatandaşları katı bir şekilde uyaran ve böyle bir durumda direkt olarak merkez bankası çalışanları ile iletişime geçilmesini belirten Riksbank, bunun tamamen sahtekarlık olduğunun altını çizdi.

Bunun yanı sıra Riksbank’ın müdür yardımcısı Cecilia Skingsley, geçtiğimiz tarihlerde konu hakkında şunları ifade etmişti:

”İsveç içerisindeki nakit kullanımında yaşanan azalma, birçok merkez bankasına kıyasla bizim için çok daha acil çözüm gerektiren bir sorun teşkil etmekte. İlk bakışta e-krona piyasaya sürmek çok kolay gibi gelse de, bu durum bir merkez bankası için tamamıyla yeni ve takip edebileceğimiz bir öncül de ortada yok.”

Riksbank özellikle uzun süreli elektrik kesintisi durumunda nakit kullanımının elzem olduğunu ifade etmiş ve buna karşı bankalarda belirli miktarda nakit tutulabileceğini belirtmişti.

İsveç Merkez Bankası Uyardı: Ulusal Kripto Para Birimi ‘e-krona’ Satan Sahtekarlara Dikkat! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsveç Merkez Bankası Uyardı: Ulusal Kripto Para Birimi ‘e-krona’ Satan Sahtekarlara Dikkat! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avustralya Finansal Regülatörü 246 Borsaya Lisans Verdi Altcoinlerdeki Güçlü Hareketler Bitcoin için Çok Önemli Yine Konuştu! John McAfee: Satoshi’yi Biliyorum, Az Az, Biraz Biraz Açıklayacağım! LinkedIn Kurucusu ve Fidelity Investments, ”Lightning Meşalesini” Eline Alan En Güncel İsimler Oldu! GTI VERA İndikatörü; Bitcoin için Düşüşün Sonu Yaklaşıyor Özbekistan Blockchain’i Geliştirmek İçin Devlet Fonu Kuruluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır