Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsveç, Dijital Para Projesi İçin Testlere Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsveç, Dijital Para Projesi İçin Testlere Başladı
İsveç, Dijital Para Projesi İçin Testlere BaşladıE-Krona isimli bir proje ile, ülkenin itibari para birimi olan Kron’u tamamen dijitalize etmeyi hedefleyen İsveç Merkez Bankası, konuyla ilgili test süreçlerinin başladığını açıkladı. Ölçeknelebilirlik, güvenlik ve hız konusundaki süreçlerin test edileceğini açıklayan yetkililer, bu sürecin ise iki yıl süreceğini ifade etti.

Test aşamasının başlamış olmasının, merkez bankasının bu yönde yapacağı hamlenin netleşmesi olarak yorumlanmaması gerektiğini ifade eden yetkililer, nakit para kullanımının azaltılması yönünde yapılan çalışmalar kapsamında, şu anda gelinen noktanın doğal bir durak olduğuna vurgu yaptı.

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

”E-Krona projesi her ne olursa olsun DLT odaklı çözümler ile birlikte fonksiyon gösterecek. Bu noktada teknoloji ile ilgili gereken testlerin yapılması ve teknolojinin uygun olup olmadığının da belirlenmesi gerekiyor. Merkez bankasının yapacağı platform seçimi ne olursa olsun, ödeme alıcı noktalarının DLT gibi alternatif teknolojileri de göz önünde bulundurması ve buna göre hareket etmesi gerekiyor.”

Merkez bankası destekli bu dijital para projesinin aynı zamanda şeffaf olması gerektiğine de vurgu yapan İsveçli yetkililer, kara para aklanmasının ya da vergi kaçırılmasının önlenmesi için de gereken ek güvenlik tedbirlerini test edecek. E-Krona’nın bu noktada geçer not alması, projenin devamı ve ek testler için kilit bir role sahip. İki yıl içinde sonuçların elde edilmesinin ardından, projenin iyice şekilleneceği de gelen haberler arasında yer alıyor.

İsveç, Dijital Para Projesi İçin Testlere Başladı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsveç, Dijital Para Projesi İçin Testlere Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

NVIDIA İlk Çeyrekte Kripto Pazarı Kazanç Raporunu Açıkladı ”Libra’ya Karşı Acil Önlem Alınmalı” Rekor Yükselmenin Sonu Efsanevi Ripple Tahmini: Bu gelişmeyle XRP fiyatı zıplayabilir! “Annem Kanser” Dedi, İnsanlardan Kripto Para İstedi Stellar 2% düşüşle 0,07726 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır