Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İşte Kripto Kârınızı Katlamanızı Sağlayacak Altın Kurallar

Ana Sayfa » GÜNCEL » İşte Kripto Kârınızı Katlamanızı Sağlayacak Altın Kurallar
İşte Kripto Kârınızı Katlamanızı Sağlayacak Altın Kurallar


Kripto para borsalarında kazancınızı katlamanızı sağlayacak altın kuralları sizler için derledik. İşte kripto ticaretindeki en önemli kurallar:

Kural 1: Duygusal davranmayın
Bazı kripto para projeleri umut verici olabilir, bazıları renkli ve logo gibi olabilir ve bazıları da çok popüler olabilir. Ticaret yaparken bunların hiçbiri sizi etkilememelidir. Uzun vadeli bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız, bu faktörler önemli olabilir. Ancak kısa vadeli alım-satım işlemlerinde duygusallığa yer yoktur.

Kural 2: Kaybınızı kabul edin
Kaybınızın kazancınız kadar arttığı bu dünyada kripto parada acı çekmeye başlıyorsanız, duygusal davranışı bir kenara bırakıp uzmanlara göre kripto paralarınızı satmalısınız. Uzun vadeli işlemlerde, önceki seviyelerinize dönebilirsiniz. Ancak uzmanlara göre, kısa vadeli işlemlerde zararlarınızı kabul etmeniz ve daha fazla zarar görmemek için satış en mantıklı tercih olacaktır. Ayrıca, 7/24 borsaları takip edememeniz nedeniyle satın alma fiyatınız belirli bir yüzdenin altına düşerse, bir stop-stop emri girebilirsiniz. Bu şekilde, hasarı en aza indirebilirsiniz. Bir kripto para %50 düştüğünde, tekrar elde ettiğiniz seviyeye kadar %100 olması gerektiğini unutmayın, bu gerçekten zordur.

Kural 3: Kârınızı alın
Yatırım yaptınız ve yatırım yaptığınız kripto para, beklediğiniz kârı kazandı. Kural 1’de belirttiğimiz gibi, duygusallığı bir kenara bırakmak ve açgözlü olmak yerine istediğiniz kârı toplamak uzmanlara göre daima daha mantıklıdır. Unutmayın, sürekli yukarı doğru fiyat hareketi diye bir şey yoktur. Bu yöntemle beklenen kâr oranınızı elde etmek için çok fazla zaman harcamadığınızı göreceksiniz.

Kural 4: Kendinizi psikolojik olarak hazırlayın
Kripto para borsası, yedi gün ve yirmi dört saat, yılda üç yüz altmış beş gün işlem görebilen bir borsadır. Bu nedenle tatil yapmak ya da uyumak borsa için geçerli değil. Kâr veya zararda olabileceğiniz için her iki duruma da psikolojik olarak kendinizi hazırlamanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca, sabahları uyandığınızda yüksek miktarda zarar görmek istemiyorsanız, zararı durdurmak için piyasa emri kullanarak zararınızı azaltın. Ayrıca, kripto borsalarında işlem yaparken daima kazanan taraf olamayacağınızı kabul edin.


Kural 5: Başkalarının tavsiyesiyle almayın veya satmayın
İnsanlar kripto para birimlerini alırken, genellikle bu kripto paraların sosyal platformlarda reklamını yaparlar. Bunun nedeni kripto paraları almış olmaları nedeniyle bu kriptolara daha fazla dikkat çekmeleri ve daha fazla insanın bu paraları almasını sağlayarak fiyatı yükseltmeye çalışmalarıdır. Bu nedenle, kimsenin tavsiyesi ile yatırım yapmayın. Yatırım yapmadan önce kendi analizinizi yapın, grafikleri ve verileri okumayı ve yatırım yapacağınız parayı belirlemeyi öğrenin.

Kural 6: Riske atabileceğinizden daha fazlasını kriptolara yatırmayın
Kripto para dünyasında bu kural en önemli kuraldır. Tüm bu yukarıdaki kuralları benimsemiş ve uygulamaya başlamış olabilirsiniz, ancak tehlike çanları hala çalıyor ve yatırım yaptığınız an riske atabileceğinizden daha fazlasını kaybedebilirsiniz. Elinizde olmayan paralar ile yatırım yapma isteğine sahip olarak kredi çekebilir, borç para alabilir, kredi kartı limitini kullanabilirsiniz. Bu nedenle, kripto dünyasında işlem yaparken kaybetmeye hazır olduğunuz miktarla harekete geçin. Unutmayınız ki bu kural tüm aile ve iş hayatınızı etkiler. Şimdi kripto borsalarındaki kaybınızı azaltmak için altın kuralları biliyorsunuz. Başarılar ve eğlenceli kazançlar!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post İşte Kripto Kârınızı Katlamanızı Sağlayacak Altın Kurallar appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İşte Kripto Kârınızı Katlamanızı Sağlayacak Altın Kurallar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Balina satış uyarısı: Aynı balina tartışmalı borsaya 2.000 Bitcoin gönderdi Analistler % 12’lik sert düşüşe rağmen XRP fiyatından neden umutlu? Yavaş momentuma rağmen XRP yükselişi için temeller oluşmaya başlıyor İspanya Regülatörü, ICO’lar Konusunda Yatırımcıları Uyardı ABD Kongresi Ortak Raporunda İlk Kez Bitcoin’e Yer Verdi Wall Street analistinden uzun bir aradan sonra yeni Bitcoin tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır