Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İşte Ayı Sezonu’nun Kalıcı Olduğuna İşaret Eden Göstergeler

Ana Sayfa » GÜNCEL » İşte Ayı Sezonu’nun Kalıcı Olduğuna İşaret Eden Göstergeler
İşte Ayı Sezonu’nun Kalıcı Olduğuna İşaret Eden Göstergeler

2/2


2/2

Birçok kripto analisti ve yatırımcısı, bir yıldan fazla süren ayı koşusunun sonunda olduğumuza inanıyor. Tabi ki Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için işlerin daha da kötüleşmeye devam edeceğini düşünenler de var. Bu nedenle Ayı Sezonu’nun kalıcı olduğuna işaret eden göstergeleri sizler için derledik.

Bu faktörler Ayı Sezonu’nun kalıcı olduğunu gösteriyor
Madencilik sürdürülebilir değil!
Bitcoin madencilik sektörü, birçok farklı faktörün bir sonucu olarak 2018 yılında neredeyse durma noktasına geldi. Dünya çapında enerji maliyeti, enflasyon ve artan yakıt ve enerji talebiyle arttı. Bu faturaların fiyatı arttıkça, kâr marjları daralır, bu nedenle daha az Bitcoin için madene daha fazla para ödersiniz ve böylece ödülünüz düşer.


Ne yazık ki 2019 yılına kadar enerji faturalarının yalnızca artması bekleniyor. Bitcoin madenciliği, çok pahalıya mal olan grafik kartları gibi çok güçlü bilgisayar ürünlerini kullanıyor. 2017’nin kripto parası patlaması sırasında, bu ürünlerin fiyatı aniden yükseldi.

Düzenleyici belirsizlik
Düzenleyici belirsizlik, kripto para birimlerinin yaygın olarak benimsenmesini engellemeye devam edecek gibi görünüyor. ABD federal hükümeti kripto para birimlerini düzenlemede ilerleme kaydetmesine rağmen, uzmanlara göre devlet düzeyindeki belirsizliğin üstesinden gelinmesi daha zor olacak.

Bireyler ve işletmeler kaçınılmaz olarak yeni teknolojilerin tam olarak kullanılabilmesi için yasaların ortaya çıkmasını ve yürürlüğe girmesini beklemeli. Bu özellikle, düzenleme eksikliği nedeniyle engellenmiş olan Bitcoin ve finansal teknolojiler gibi kripto para birimleri için geçerli.

Pazar manipülasyonu
Kripto pazarı, geleneksel ticaret pazarlarından çok daha komplike. Kripto pazarının yüzde 70’inin wash trading (yıkama ticareti), pump ve dump, dolandırıcılık ve ponzi şeması tarafından manipüle edildiğine dair söylentiler çok… Piyasa manipülasyonu konusu SEC’in Bitcoin ETF onayını geciktirmesinin de en büyük nedeni.

Daha komplike bir pazar, piyasanın kötüye kullanımı ve manipülasyon için mükemmel bir fırsat sağlar. Akıllı sözleşmeler ve Blockchain ekstra bir komplike katman sunduğundan, en iyi çözüm uzmanlara göre, pazarın kendisini yönlendiren teknolojilere dayanan bir çözüm olacak.


Geleneksel yatırımcılardaki şüphecilik
Kurumsal yatırımcılar uzun süren kripto ayı piyasasından korkuyorlar. JPMorgan (NYSE:JPM), kripto kışının son birkaç ay içerisinde, hash rate’ın çözülmeye devam etmesi nedeniyle kârsız madenciler arasında toplu yıpranmaya neden olduğunu söyledi.

JPMorgan’ın Bitcoin’e karşı şüphesi yeni bir konu değil ve doğrudan şirket yetkililerinden kaynaklanıyor. Yatırım bankasının CEO’su Jamie Dimon açıkça Bitcoin’den nefret ediyor ve sık sık kripto para birimini “aldatmaca” olarak nitelendiriyor. Jamie Dimon dışında Warren Buffet gibi geleneksel yatırımcılar daha önce Bitcoin’i “fare zehiri” olarak adlandırdı.

Ayrıca Kripto Anne’si kripto paraların kalıcı olması gerektiğini söylerken, hükümetlerin kripto para sektörüne yönelik düzenlemelerinin teknolojiyi kısıtladığını ve bunun yerine yapıcı düzenlemeler konulması gerektiğini ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post İşte Ayı Sezonu’nun Kalıcı Olduğuna İşaret Eden Göstergeler appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İşte Ayı Sezonu’nun Kalıcı Olduğuna İşaret Eden Göstergeler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum 4. Doğum Gününü Kutluyor! Antonopoulos: İnsanlar Merkezsiz Sistemlere Yönelmeliler Bitcoin Yükseliyor, Tron, Ethereum, EOS ve XRP Rallileri, Bakkt’ın İlk Satın Alması, Kripto Para Piyasasına Dair Son Dakika Haberleri SEC başkanı Kripto para uygunluk şartlarını açıkladı Çok tartışılan Libra projesine baskı her geçen gün artıyor Kripto Piyasaları Yeşil ve Kırmızılarla Dolu Karışık Sinyaller Verirken, BTC ve ECH Yerini Koruyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır