Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İşte 2018 Bitcoin, Ethereum Twitter Savaşları: Vitalik Buterin, John Mcafee, Nouriel Roubini ve Daha Fazlası

Ana Sayfa » GÜNCEL » İşte 2018 Bitcoin, Ethereum Twitter Savaşları: Vitalik Buterin, John Mcafee, Nouriel Roubini ve Daha Fazlası
İşte 2018 Bitcoin, Ethereum Twitter Savaşları: Vitalik Buterin, John Mcafee, Nouriel Roubini ve Daha Fazlası

3/3


2/3

2018 yılı, fiyat dalgalanmaları ve piyasa çöküşleriyle kripto para piyasası için bir roller coaster yolculuğu oldu. Bu fiyat oyunu, kripto alanındaki ünlü şahsiyetler arasında çok sayıda tartışmaya neden oldu. Elbette ki bu tartışma ve atışmalar kripto para topluluğunda fazlaca ilgi gördü.

2018 Kripto Para Twitter Savaşları ve detayları
Tone Vays ve ‘Dr.Doom’ Nouriel Roubini
Listedeki ilk çatışma Bitcoin destekçisi Tone Vays ve ekonomist Nouriel Roubini arasında doğrudan gerçekleşti. Aktif bir Twitter kullanıcısı olan Vays, kullanıcılarına Roubini’nin Bitcoin (BTC)’de çok detaya girmeden cevaplaması gereken belirli konular hakkındaki fikirlerini sordu.


Vitalik Buterin ve Justin Sun
Ethereum kurucu ortağı ile TRON Vakfı’nın CEO’su arasındaki çatışma, her ikisinin de birbirlerinin ağındaki kusurlara işaret etmesinden kaynaklanan uzun bir olaydı. Vitalik, kripto para ve Blockchain alanındaki hiçbir şeyde bin kat daha büyüme fırsatı olmadığını söyledi.

Ethereum kurucu ortağına göre, son 5-6 yıl içinde gerçekleşen kripto para biriminin ve Blockchain teknolojisinin büyümesi, şu anda çıkmaz bir noktaya yaklaşan pazarlama nedeniyle oldu. Justin Sun ise TRON’un Ethereum’u her gün işlemler temelinde aşabileceğini söyleyerek misillemede bulundu.

Bitmain’den Jihan Wu ve ‘Faketoshi’ Craig Wright
Bitcoin Cash hard forku, kripto alanında en çok konuşulan olaylardan biriydi. Bu kripto para biriminin iki ayrı versiyona ayrılmasıyla sonuçlandı: Bitcoin SV ve Bitcoin ABC. Bitmain’in CEO’su Jihan Wu Bitcoin ABC’nin en büyük destekçilerinden biriydi, Craig Wright ise Bitcoin SV için aynı konumdaydı. İkisi arasındaki hakaretler hard forkun zirvesinde ciddiyet kazandı; Wu bile Craig Wright’ı Blockstream için bir casus olarak görüyordu.


Changpeng Zhao ‘CZ’ ve Vitalik Buterin
Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Binance CEO’su Changpeng Zhao de dahil olmak üzere birçok kripto para birimi fırtınasının önünde görünüyor. CZ doğrudan Vitalik hakkında konuştu, büyük bir kalbe sahip olmasını istedi ve kripto alanındaki herkese iyi dileklerde bulundu. CZ konuya yönelik şunları söyledi:

Beni yanlış anlamayın, ben Blockchain/yerelleşme/özgürlük adına varım. Ama kimsenin ya da hiçbir şeyin “cehennemde yanmasını” istemem. Vitalik tarafından söylenmiş olsa bile söylenecek hoş bir şey değil. Ona sorma zahmetinde bulunmadım, sadece merkezileşmeyi sevmediği anlamına geldiğini farz ediyorum, bu iyi. Tüm ekosistemi ilerletmek için bir bakış açısına sahip olmamız gerekiyor, sadece bir kısmı üzerinde değil.

John McAfee ve SEC
Düzenleyici meseleler, endüstrinin sürekli endişe kaynağı oldu. Gösterişli Twitter kullanıcılarından John McAfee doğrudan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilgilendi, çoğunlukla Başkan Jay Clayton’un ICO’lar hakkındaki yorumlarına odaklandı. McAfee konuya yönelik şu paylaşımı yaptı:

SEC başkanı, bugün tüm ICO’ların menkul kıymet olduğunu açıkladı. Buna güçlü bir şekilde katılmıyorum ve ICO’ların çoğunluğunun Menkul Kıymetler Mahkemesi Howey Testine uymadığına inanıyor olsam da şimdilik onların kurallarına uyacağım ve gelecekteki ICO’larla çalışmayacağım. Ama geri döneceğim.


John McAfee ve HitBTC
McAfee, popüler bir kripto borsası olan HitBTC’yi seçti ve kripto dünyasının bozulmasından sorumlu olduğunu belirterek şu paylaşımı yaptı:

Örneğin; HitBTC, aylık kazancından daha büyük olduğu için asgari giriş ücretini karşılayamayan milyonlarca fakir insana acı çektirdi. Onları boykot edin. HitBTC, topluluğumuzla aynı hizada olduğunuzu ve gerçekten fakirlere yardım etmekle ilgilendiğinizi kanıtlayana kadar en büyük düşmanız olacağım. Dünyadaki tek ücretsiz sağlık hizmetine erişime yardımcı olmak için hiçbir şey yapmadınız.

Yukarıda belirtilen ‘tweet savaşları’, bu tartışmaların oluşturduğu ilgiden faydalanmayı bekleyen bir gelişen endüstri örneğini yansıtıyor. 2019, daha fazla olayın yaşandığı bir yıl olarak görünüyor ve yatırımcılar ve HODLer ne olacağını görmek için nefesini tutuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post İşte 2018 Bitcoin, Ethereum Twitter Savaşları: Vitalik Buterin, John Mcafee, Nouriel Roubini ve Daha Fazlası appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İşte 2018 Bitcoin, Ethereum Twitter Savaşları: Vitalik Buterin, John Mcafee, Nouriel Roubini ve Daha Fazlası - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Suudi Arabistan Halkı Kripto Para Alımından Korkuyor Mu? Dev iddia: Bu telefon ile ayda 2 Ethereum kazanacaksınız Bitcoin için müthiş bir gelişme! Artık Bitcoin, hisse senedi piyasasında ..! Brezilya’nın En Önde Gelen Bankaları Kripto Para Sektöründe ‘Tekel’ Olmaya Çalışıyorlar İşte Çin’e Göre En İyi Kripto Paralar! Araştırma: Bitcoin Türev Borsaları Rekor Hacme Ulaştı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır