Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsrail’deki Kripto Para Milyoneri ICO Yatırımlarını Kötüye Kullanmakla Suçlanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsrail’deki Kripto Para Milyoneri ICO Yatırımlarını Kötüye Kullanmakla Suçlanıyor
İsrail’deki Kripto Para Milyoneri ICO Yatırımlarını Kötüye Kullanmakla Suçlanıyorİsrail‘deki kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden Moshe Hogeg, iki farklı ICO aracılığıyla toplanan paralara el koyduğu gerekçesiyle suçlanıyor.

Ünlü İsime Suç Duyurusu

İsrail’deki kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden olan ve Invest.com olarak bilinen şirketle ilişiği bulunan Moshe Hogeg, ülkesindeki bazı yatırımcılar tarafından suçlanıyor.

Hogeg’in ilişiği bulunan Invest.com adlı şirketin hissedarı olan 17 farklı kişi, şirketin incelenmesi için yasal bir başvuruda bulundular. Bu başvurunun ardından Tel Aviv’deki mahkeme şirketin incelenebilmesi için göreve bir tasfiye memuru atadı.

Merkez Güney Kıbrıs’ta, Faaliyet İsrail’de

Invest.com (IDC Investdotcom Holdings) adlı şirketin merkezi resmi olarak Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti’nde gözüküyor. Ancak şirketin incelenmesini isteyen 17 hissedar, şirketin asıl faaliyetlerinin İsrail’de yoğunlaştığını iddia ediyor.

Hissedarlar, İsrail’deki yatırımcılardan para toplayabilmek için iki adet ICO düzenleyen bu şirketin milyonlarca dolar değerinde yatırım aldığını ancak bu paranın hissedarlarla paylaşılmadığını öne sürüyorlar. Bu hissedarların açıklamalarına göre Moshe Hogeg, söz konusu ICO’lardan toplanan paraları kendi hesabına aktardı.

Hogeg bu yıl içerisinde yaptığı lüks harcamalarla pek çok habere manşet oldu. Hogeg, özellikle Tel Aviv’de 19 milyon dolar karşılığında aldığı arsayla ve 7.2 milyon dolar karşılığında aldığı Beitar Jerusalem adlı futbol kulübüyle ön plana çıktı.

Singulariteam adlı bir sermaye şirketinin yöneticiliğini yapan Hogeg, Invest.com’u bu şirket aracılığıyla satın aldı. Singulariteam adlı sermaye şirketinin portfoyünde Sirin Labs gibi şirketler de bulunuyor. Sirin Labs özellikle kısa bir süre önce ürettiği Blockchain tabanlı akıllı telefon ile gündeme geldi.

İsrail’deki Kripto Para Milyoneri ICO Yatırımlarını Kötüye Kullanmakla Suçlanıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsrail’deki Kripto Para Milyoneri ICO Yatırımlarını Kötüye Kullanmakla Suçlanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto para piyasası bugün yeşillendi- 4,5 milyar dolar para girdi İstanbul’da nakit parayla bitcoin ve 500’den fazla kripto parayı alıp satabileceğiniz bitcoinshop olduğunu biliyor muydunuz? Bitcoin 9 bin doların altına mı dalacak yoksa fırlayacak mı? Analistler cevaplıyor Ripple (XRP) 2019’un ilk Çeyreğinde 5 Doları Görmesi Mümkün Görünüyor Madencilerin Kar Düzeyleri, Rekor Üstüne Rekor Kırıyor Bir numaralı Bitcoin borsası Binance kayıt işlemlerini değiştiriyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır