Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsrail Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı: BTC Ortadan Kaybolacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsrail Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı: BTC Ortadan Kaybolacak!
İsrail Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı: BTC Ortadan Kaybolacak!İsrail’in ekonomik ”çarı” olarak görülen Avi Simhon, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamasında lider kripto para birimi Bitcoin‘in içsel bir verime sahip olmadığını ve eninde sonunda ortadan kaybolacağını vurguladı.

İsrail Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı olmanın yanı sıra ülkenin Başbakanının ekonomik danışmanı da olan Simhon, söz konusu ifadesini 8 Ocak tarihinde Tel Aviv Üniversitesi bünyesinde yapılan Bitcoin Summit etkinliğinde dile getirdi.

Simhon ilk olarak ulusal veya küresel çapta Bitcoin piyasaya sürmenin ”enerji maliyeti olarak trilyonlarca dolara” mal olabileceğini ve bunun mevcut itibari para basımı maliyetine kıyasla çok daha fazla olduğunu vurguladı. Ünlü ekonomiste göre Bitcoin’in ‘gerçek bir para birimi’ olarak hizmet etmesinin önündeki en büyük engel de tam olarak bu.

Dünya çapında bir çok yasama organının ve ülkenin Bitcoin’i bir varlık veya para birimi olarak sınıflandırıp sınıflandırmamak konusunda tartışmalara girdiğini belirten Simhon, bunun bir para birimi olarak verimsizliğinin, BTC’yi bir spekülatif varlık kategorisine soktuğunu ifade etti. 2018 yılının Şubat ayında da İsrail içerisindeki vergiden sorumlu kurumlar aynı kararı almıştı.

Bitcoin hakkında oldukça şüpheci ve düşmanca tavırlara sahip olan Simhon, bütün bunlara rağmen bazı ‘dijital para birimi’ modellerinin ulusal hükümetler tarafından kabul edilebileceğini aktardı. Bazı hükümetlerin dijital para birimlerinin piyasaya sürülmesi ve üretilmesi konularında itibari paraların üretilmesinden daha ucuz ve bunlara kıyasla daha verimli olduğu keşfedilirse, Simhon’a göre bunların kullanımı yaygınlaşabilir.

İsrail Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı: BTC Ortadan Kaybolacak! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsrail Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı: BTC Ortadan Kaybolacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dogecoin’in Fiyatı Ekim Ayında Yüzde 36 Civarında Düşüş Yaşadı Kripto para piyasası kısa sürede yüzde 30 arttı bu durum sürdürülebilir mi? Güney Kore Posta Servisi, Goldman Sachs’tan Kripto ‘Uzmanları’ İle Buluşacak Yükselişin liderliğini altcoinler alıyor – Görünüm pozitif İran Bitcoin’i Yasakladı! E-İmza’da Blockchain Dönemi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır