Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsrail Merkez Bankasının Yeni Araştırması, Dijital Şekel’in Gerekli Olmadığını Vurgulamakta

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsrail Merkez Bankasının Yeni Araştırması, Dijital Şekel’in Gerekli Olmadığını Vurgulamakta
İsrail Merkez Bankasının Yeni Araştırması, Dijital Şekel’in Gerekli Olmadığını Vurgulamaktaİsrail Merkez Bankası 2017 yılının sonlarında merkez bankası destekli ve ülkenin itibari para birimi Şekel‘in aynı değerine sahip bir kripto para birimi üretmenin yararlarını ve elverişliliğini araştırması için başlattığı araştırmayı sonuçlandırdı.

Araştırma sonucuna göre ”Dijital Şekel” isimli kripto para biriminin bir kaç sektörde İsrail’in ihtiyaçlarını karşılama konusunda yetersiz kalacağı bulundu. Rapor bunun yanı sıra İsrail merkez bankasının yakın bir gelecekte de böyle bir projeye veya herhangi bir kripto para birimine bulaşmaması gerektiğini belirtmekte.

Dijital Şekel’in Rafa Kaldırılma Sebepleri
2017 yılının Aralık ayında, İsrail Maliye Bakanlığı ve İsrail Merkez Bankası ekiplerinden oluşan bir grup, Dr. Karnit Flug‘un olası bir İsrail Merkez Bankası Destekli kripto para birimi üretip üretmemesi konusundaki fayda ve zararları talep etmesi üzerine konu üzerine araştırma başlatmıştı.

Ancak bugün erken saatlerde yayımlanan araştırma sonuçlarına göre, merkez bankası destekli bir kripto para birimi üretme fikri tamamen sonlandırılmış olmasa da, bunun yakın bir gelecekte yapılmaması gerektiği belirtilmekte.

Duyurunun ilgili kısmı ise şu şekilde:

”Ekip, İsrail Merkez Bankasının yakın bir zamanda dijital para birimi piyasaya sürmesini önermiyor. Bir dijital para birimi piyasaya sürmeyi önermeden ve böyle bir karar için sağlam sebepler bulunmadan, alanın incelenmesine ve dünya çapındaki gelişmelerin takip edilmesine hız kesmeden devam edilmeli.”

Raporda dünya çapında bir kaç merkez bankasının bu fikri araştırmasına rağmen, hiçbir ”gelişmiş” ekonominin şimdiye kadar genel kullanım adına böyle bir kripto para birimi piyasaya sürmediği de belirtiliyor.

İsrail Merkez Bankasının Yeni Araştırması, Dijital Şekel’in Gerekli Olmadığını Vurgulamakta isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsrail Merkez Bankasının Yeni Araştırması, Dijital Şekel’in Gerekli Olmadığını Vurgulamakta - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma: Lightning Network, Ticari Kullanımdan Hala Çok Uzak Bitcoin madenciliği devi, Nasdaq’ta halka arz oluyor XRP teknik analizi: XRP/USD’de kayıplar devam eder mi? TradingView ve Huobi’den Kripto Paralarla İlgili Bir İlk! Ethereum’da 300 dolarlı seviyeler hedeflenebilir mi? Bitcoin fiyatı 2017 kırılım desenini yansıtıyor, tarih tekerrür edecek mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır