Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İspanya’daki Yenilenebilir Enerji Şirketi Blockchain’i Deniyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İspanya’daki Yenilenebilir Enerji Şirketi Blockchain’i Deniyor
İspanya’daki Yenilenebilir Enerji Şirketi Blockchain’i Deniyor

2/2


2/2


İspanya‘daki yenilenebilir enerji şirketlerinden Acciona Energia, küresel çaptaki projelerinde Blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor.

Enerjide Blockchain

Acciona’nın alt şirketi olan ve yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren Acciona Energia, Blockchain teknolojisini araştırmaya başladı.

Sürdürdüğü faaliyetlerdeki çeşitli süreçleri Blockchain ile takip etmek isteyen proje, bu doğrultuda Greenchain adlı bir proje oluşturdu. Şirket bu proje sayesinde müşterilere aktarılan elektriği gerçek zamanlı olarak takip edebilecek.

Şirket, projeyi geliştirirken yazılım şirketlerinden olan FlexiDAO ile işbirliği yapacak. Şirketin amacı projeyi olabildiğince hızlı bir şekilde tamamlayıp belli başlı sektörlere entegre etmek. PowerTechnology gibi kaynaklara göre şirket başlıca Güney Amerika pazarını hedefliyor.

Yeniliğin Önemi

Acciona Energia’nın yenilik departmanından sorumlu olan Belén Linares, şirketin bu Blockchain tabanlı projesi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Kendisinin açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

“Git gide daha fazla insan yenilenebilir enerjinin kaynağını takip etmek istiyor. Blockchain teknolojisi bu süreci Dünya’nın neresinde olursanız olun çok daha kolay hale getirebilir. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde çok daha yaygın hale popüler olan bu yolda ilk adımı atmış olmaktan mutluyuz.”

Bu proje aslında Acciona Energia’nın Blockchain ile ilgili yaptığı ilk proje değil. Şirket bundan önce başka bir Blockchain platformu üzerinde çalıştı ve yine FlexiDAO ile işbirliği yaptı.

Acciona Energia ve FlexiDAO, bundan önce İspanya genelindeki beş farklı rüzgar ve hidroelektrik santralinde üretilen elektriği takip edebilmek için bir Blockchain platformu geliştirdi.

İspanya’daki Yenilenebilir Enerji Şirketi Blockchain’i Deniyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İspanya’daki Yenilenebilir Enerji Şirketi Blockchain’i Deniyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Arthur Hayes: Bitcoin’de 20 bin dolara hazır olun Bitcoin’lerinizi Çalınırsa, Bunları Geri Almak İçin Yüzde 20 Şansınız Var! Dikkat!! Ripple 0.35 Dolarda Tutunamayabilir! Profesör: Rusya Doları Bırakıp Bitcoin’e Geçiş Yapacak Son Bitcoin fiyat düşüşü bir umut ışığı olarak değerlendiriliyor Flaş kripto para haberleri: Bitcoin balinalarının korkutan istatistikleri, XRP, TRON, VeChain, Ontoloji, Kyber, OmiseGo ve daha fazlası

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır