Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İskoçya’daki ‘Bağımsızlık Meselesi’ Blockchain ile Çözülebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » İskoçya’daki ‘Bağımsızlık Meselesi’ Blockchain ile Çözülebilir
İskoçya’daki ‘Bağımsızlık Meselesi’ Blockchain ile Çözülebilirİskoçya‘nın Birleşik Krallık’tan tamamen ayrılıp bağımsız bir ülke haline gelip gelmeyeceği konusunda ciddi tartışmalar yapılıyor. İskoçya’nın bağımsızlık için olası bir referanduma gitmesi durumunda Blockchain teknolojisinden faydalanılabilir.

Demokratik usuller doğrultusunda oy vermek, vatandaşları bir ülkenin geleceğinde söz sahibi kılıyor. Ancak bazı ülkelerdeki vatandaşlar, yozlaşma gibi çeşitli nedenlerle kendi hükümetlerine güven duymuyorlar. Blockchain teknolojisi, demokrasinin pek de verimli işlemediği ülkelerdeki vatandaşlara ciddi ölçüde fayda sağlayabilir.

Daha önce paylaştığımız haberlerde Kenya gibi ülkeleri örnek göstererek Blockchain teknolojisiyle yapılan oylamalardan bahsetmiştik. Ayrıca Japonya’daki bir şehir de Blockchain teknolojisini bu alanda kullanmayı denedi. Görünüşe göre oy sürecinde Blockchain teknolojisinden faydalanma sırası İskoçya’ya geçti. The National tarafından yapılan habere göre İskoçya vatandaşları, ‘İskoçya bağımsız olmalı mı, olmamalı mı?’ sorusuna Blockchain üzerinden yanıt verebilecekler.

Blockchain tabanlı projelerden ClearPoll ve YesDayScotland işbirliğiyle geliştirilen yeni bir proje, İskoçya vatandaşlarına daha verimli bir oylama süreci yaşatmayı hedefliyor. YesDayScotland adlı medya platformunun ülke genelindeki atmosferle ilgili yorumu şu şekilde:

“İskoçya hükümeti, ülke demokrasinin gelecekte Blockchain ile destekleneceğini zaten doğrulamış durumda. Hükümet, Blockchain altyapısı için Edinburgh’daki Wallet Services ile işbirliği yapıyor.”

Kripto paraları destekleyen Blockchain teknolojisi, bundan daha farklı amaçlar için de kullanılabiliyor. Bu teknolojinin şu ana dek özellikle sağlık, eğitim, lojistik gibi alanlarda kullanıldığını gördük. Blockchain teknolojisi zaman içerisinde çok daha geniş kamu alanlarında kullanılabilir.

İskoçya’daki ‘Bağımsızlık Meselesi’ Blockchain ile Çözülebilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İskoçya’daki ‘Bağımsızlık Meselesi’ Blockchain ile Çözülebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

MimbleWimble Protokolünü Kullanan Grin, Bittrex Platformunda Listelendi – Fiyat Pek Etkilenmedi Hindistan’ın En Büyük Kripto Para Borsalarından Zebpay, Malta’ya Taşınıyor Bitcoin’de 2016 Sonrası İlk Defa Görüldü! 1000 dolardan Bitcoin alan yatırımcılar şimdi satmaya başlıyor Brad Garlinghouse: Ripple kapansa bile XRP yoluna devam eder Ethereum, 50 Milyon Farklı Cüzdana Ulaştı, Ancak Aktif Kullanıcı Sayısında Ciddi Düşüş Var

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır