Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere Maliye Bakanı: Blockchain Ticaretimizi Brexit Sonrası Olumlu Etkileyebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere Maliye Bakanı: Blockchain Ticaretimizi Brexit Sonrası Olumlu Etkileyebilir
İngiltere Maliye Bakanı: Blockchain Ticaretimizi Brexit Sonrası Olumlu EtkileyebilirYerel basına açıklamalarda bulunan İngiltere maliye bakanı Philip Hammond, blockchain teknolojisinin, Brexit sonrası ortaya çıkacak olan İrlanda sınırındaki ticaret sorunlarına çözüm olabileceğini belirtti.

Birmingham’da konuşan Hammond, şunları söyledi:

”Bu konuyu çözebiliriz, en azından bununla ilgili teknolojiler var. Elbette ki işin uzmanı gibi davranmak ya da öyle bir hava atma çabası içinde değilim ancak, bu noktada önümüzde de bir Blockchain gerçeği olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. Blockchain teknolojisi, bizim bu sorunu çözmemizde ve de en az hasarla atlatmamızda bize yardımcı olabilir.”

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecinin tetiklenmesinin ardından Kuzey İrlanda ve İrlanda Cumhuriyeti ise, Birleşik Krallık’ın bir parçası olmasına rağmen Avrupa Birliği sınırları içerisinde kalacak. Bu da, taraflar arasında yapılacak ticaret anlaşmalarının farklı boyutlar kazanmasını ve yeni kuralların devreye girmesini sağlayabilir. Bu noktada, taraflar yoğun bir çaba gösterirken, Hammond’ın da işaret ettiği üzere, Blockchain teknolojisi önemli bir dönüm noktası olabilir.

Özellikle Blockchain teknolojisinin şeffaf bir şekilde tüm ürün gönderimlerini ve geçişlerini kontrol altına alabilme özelliği, bu noktada tarafların oldukça işine yarayabilir ancak yine de, otoriteler bu sorunun çözümü için diğer bazı süreçlerin de halledilmesi gerektiği fikrinde birleşiyor.

Blockchain teknolojisi, son dönemde ticaret ve lojistik alanında sıklıkla kullanılmaya başlandı. Son olarak, teknoloji devi IBM (NYSE:IBM), lojistik şirketi Maersk ile yaptığı Blockchain odaklı partnerliğin şartlarını geliştirme ve iyileştirme kararı almıştı.

İngiltere Maliye Bakanı: Blockchain Ticaretimizi Brexit Sonrası Olumlu Etkileyebilir isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere Maliye Bakanı: Blockchain Ticaretimizi Brexit Sonrası Olumlu Etkileyebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Gram Token İçin Depolama Desteği Sağlayacak Bu Yatırımcı Yanlışlıkla 20 Bin Dolardan Bitcoin Aldı Binance Rapor Yayınladı: Kripto Paralar Dibi Gördü Finansal Analistler Brexit’in Kripto Para Fiyatlarını Yükselttiği Görüşünde Bitcoin Cash savunucularına kötü haber: “BCH’nin değeri sıfıra inecek.” İnsanlar Blockchain ile Hükümetlere Yeniden Güven Duymaya Başlayabilirler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır