Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İrlanda’daki Kızılhaç Bağışları Takip Etmek İçin Blockchain’i Kullanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » İrlanda’daki Kızılhaç Bağışları Takip Etmek İçin Blockchain’i Kullanacak
İrlanda’daki Kızılhaç Bağışları Takip Etmek İçin Blockchain’i Kullanacakİrlanda‘daki Kızılhaç, yapılan bağışları daha verimli bir şekilde yönetebilmek için Blockchain teknolojisinden faydalanmayı planlıyor. Kızılhaç, bu amaç doğrultusunda Dublin merkezli bir teknoloji şirketiyle anlaşma sağladı.

İrlanda’daki AID:Tech adlı şirket, bağışta bulunan insanlar yaptıkları bağışın kime, nereye aktarıldığını kolaylıkla takip edebilsinler diye “TraceDonate” adlı bir uygulama geliştirdi. İrlanda’daki Kızılhaç, bağış kampanyalarını daha iyi yönetebilmek için bu uygulamayı kullanmayı düşünüyor.

Bu uygulama yapılan bağışların çok daha adil ve şeffaf bir şekilde takip edilebilmelerini sağlıyor ki bu da Kızılhaç’ın amaçları için gayet uygun. Bireyler veya kurumlar bu uygulama aracılığıyla istedikleri kişiye veya yere doğrudan bağışta blunabiliyorlar.

Hem AID:Tech hem de AID:Tech’in ortakları (hükümetler, kalkınma örgütleri vb.) bu uygulama aracılığıyla yapılan bağışları gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor, işlem geçmişini inceleyebiliyor ve devam eden bağış kampanyaları hakkında kolaylıkla bilgi edinebiliyor.

AID:Tech, bağış kampanyalarını daha verimli hale getirebilmek için Blockchain’den faydalanıyor. İlk faaliyetlerini 2015 yılında gösteren şirket, Lübnan’ın kuzeyinde yaşayan Suriyeli sığınmacılara yardım ediyordu.

The Irish Times tarafından yapılan habere göre şirket bu yıl içerisinde toplamda 1 milyon euro değerinde yatırım almayı başardı. AID:Tech’e süreç boyunca destekte bulunan şirketler arasında Enterprise Ireland ve SGInnovate gibi isimler bulunuyor.

Finans, sağlık, eğitim gibi birbirinden farklı alanlarda kullanılan Blockchain teknolojisi, özellikle son zamanlarda bu gibi bağış kampanyaları için de kullanılmaya başladı. Birleşmiş Milletler, geçtiğimiz yıl Suriyeli sığınmacılara yardım edebilmek için Ethereum ağından faydalandı.

İrlanda’daki Kızılhaç Bağışları Takip Etmek İçin Blockchain’i Kullanacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İrlanda’daki Kızılhaç Bağışları Takip Etmek İçin Blockchain’i Kullanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İngiltere Prensesi: Blockchain İnsan Ticaretiyle Mücadelede Kullanılabilir “Bitcoin nedir?” sorusu Google’ın “2018 trend” listesinde zirveye çıktı Tek Bir Ethereum Bloğunun Kazımından 2.100 ETH’lik Komisyon Elde Edildi – Sparkpool Ödemeyi Dondurdu! Bitcoin 90 Kez Öldürüldü! Bitcoin ETF Onayı İçin SEC’in İstediği 4 Çözüm! 4 Temmuz kripto para piyasaları özeti – BTC’de son durum

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır