Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Sektöründe Çok Az Güvenlik Uzmanı Var ve Bu Bir Sorun

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Sektöründe Çok Az Güvenlik Uzmanı Var ve Bu Bir Sorun
Kripto Para Sektöründe Çok Az Güvenlik Uzmanı Var ve Bu Bir SorunKripto para sektöründeki kalifiye eleman sayısı git gide artıyor. Ancak güvenlik alanında uzmanlaşmış kişi sayısı kısmen yerinde sayıyor.

Siber Güvenlik Eksik

Trend Micro tarafından paylaşılan bir yazıya göre kripto para sektöründeki şirketler Blockchain, finans, Java, Bitcoin ve Javascript gibi çeşitli alanlarda bilgi sahibi çalışanlar arıyorlar. Ancak ortada büyük bir sorun var. Bu şirketler çoğu zaman sibergüvenlik konusunda uzmanlaşmış çalışan aramayı ihmal ediyorlar. Güvenlik stratejileri konusunda uzmanlaşmış Bharat Mistry, bu konu hakkında şu yorumu yapıyor:

“Günümüzde dijital işlem yapmanın en popüler yollarından biri kripto para kullanmak. Şu an sektördeki şirketler olabildiğince düşük işlem ücretiyle olabildiğince hızlı işlemler yapmak istiyorlar.”

Mistley’ye göre birbirinden farklı sektörlerdeki şirketlerin kripto paraları araştırıyor olmaları gayet sevindirici bir gelişme. Ancak bu şirketlerin sibergüvenlik alanında yeteri kadar adım atmıyor olmaları, büyük bir soruna yol açabilir:

“Hepimiz biliyoruz ki sibersuçlular sermaye neredeyse orayı hedef alırlar. Bu suçlular, kişisel bilgi veya doğrudan para çalabilmek için kripto para borsalarını hedef alacaklar. Bu gibi sistemlerin başında olan kişiler, git gide daha da büyüyen siber tehditlere karşı önlemler almalılar.”

Az İş İmkanı

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir haberde pek çok şirketin kripto para alanında uzmanlaşmış kişiler aramaya başladığını belirtmiştik. Ancak kripto para sektöründeki iş imkanlarına baktığımız zaman, güvenlik ile ilgili çok fazla ilan olmadığını görüyoruz. Hatta güvenlik alanındaki iş imkanlarının yalnızca yüzde 8’i kripto para sektörüyle ilgili.

Bharat’a göre siber suçlular, gözlerine kestirdikleri sisteme sızabilmek için akla gelebilecek her yolu deniyor ve karşılarına çıkan ilk fırsatta saldırıya geçiyorlar. Kripto para sektöründeki siber güvenlik tehditi böylesine ciddiyken, sektörde bu kadar az güvenlik uzmanı olması pek güven vermiyor.

Kripto Para Sektöründe Çok Az Güvenlik Uzmanı Var ve Bu Bir Sorun isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Sektöründe Çok Az Güvenlik Uzmanı Var ve Bu Bir Sorun - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Lojistik Devi UPS Blockchain Şirketiyle Ortaklık Kurdu HitBTC davasında son durum: “Bitcoin Private (BTCP) coin yakmada başarısız oldu” Cardano Vakfı en önemli güncellemesini piyasaya sürdü Stabil Koin Savaşları: Poloniex USDC Komisyon Ücretlerini Kaldırdı! Tether’in Stabil Koin Piyasasındaki Pazar Payı Yüzde 75’lere Geriledi! İşte 2018 Kripto Para Twitter Savaşları: Vitalik Buterin, John Mcafee, Nouriel Roubini ve Daha Fazlası

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır