Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İrlanda 5 Milyon Avroluk FinTech ve Blockchain Araştırma ve Geliştirme Projesi Başlattı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İrlanda 5 Milyon Avroluk FinTech ve Blockchain Araştırma ve Geliştirme Projesi Başlattı!
İrlanda 5 Milyon Avroluk FinTech ve Blockchain Araştırma ve Geliştirme Projesi Başlattı!Cuma günü İrlanda Hükümeti tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Hükümet tamı tamına 5 yıl sürecek ve genel olarak Blockchain ile FinTech alanlarına odaklanacak geliştirme ve araştırma amaçlı proje için, 5 milyon avro destek sağladı.

FinTech Fusion isimli proje, ADAPT Dijital İçerik Teknoloji Merkezi tarafından yönetilecek. Söz konusu araştırma ve geliştirme projesi 2022 yılına kadar başkent Dublin içerisindeki Trinity College içerisinde yapılacak ve genel olarak blockchain, online ödemeler, düzenleme teknolojisi (RegTech) ve bunların bankacılık ile sigorta endüstrilerinde kullanımı gibi yenilikçi konuları kapsayacak. Hükümet yaptığı girişim ile ülkeyi Avrupa içeisindeki en büyük fintech merkezlerinden birisi yapmayı planlamakta.

Maliye ve Kamu Harcamaları ve Reform Bakanı Pascal Donohoe, programın ülkenin akademik kurumları ve endüstri yetkilileri ile iş birliği içerisinde sürdürüleceğini söyledi.

”Araştırma programları için olan endüstri ve üçüncü seviye kurumların arasındaki iş birliği, aynı FinTech Fusion’da olduğu gibi, İrlanda’ya gelişmekte olan teknolojiler konusunda bir avantaj sağlıyor.”

”Açık ekonomimiz ve hem teknoloji hem de finansal hizmetler konusundaki sağlam alt yapımız sayesinde, bu ( proje ) zaten mevcut olan yüksek değere sahip işlerin oluşturulması konusunda çok daha fazla fırsat sağlayacaktır.”

Donohoe bu araştırmanın aslında hükümetin daha geniş bir stratejisinin parçası olduğunu, yenilik ve araştırmanın ülkenin dijital içerikli teknolojiler konusunda küresel merkez olmasını sağlayacağını aktardı.

İrlanda 5 Milyon Avroluk FinTech ve Blockchain Araştırma ve Geliştirme Projesi Başlattı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İrlanda 5 Milyon Avroluk FinTech ve Blockchain Araştırma ve Geliştirme Projesi Başlattı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

UCLA Profesörüne Göre Bitcoin ve Kripto Paralar 2019’da Daha da Kötüye Gidecek 10 Nisan 2019: Kripto Para Piyasası Genel Görünüm Cardano 2% düşüşle 0,049183 seviyesinin altına geriledi Çin, Aylık Olarak Yaptığı Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı – BTC Yükselenler Arasında HSBC Yöneticisi: Düzenleyiciler Blockchain’e Daha Ilımlı Yaklaşmalılar BitPay Yöneticisi, Bitcoin’in Neden Arttığını Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır