Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

IOHK, Cardano blockchaini üzerinde 2 yeni akıllı sözleşme başlatıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » IOHK, Cardano blockchaini üzerinde 2 yeni akıllı sözleşme başlatıyor
IOHK, Cardano blockchaini üzerinde 2 yeni akıllı sözleşme başlatıyor

© Reuters.  © Reuters.

IOHK, Cardano blockchaini üzerinde 2 yeni akıllı sözleşmeye başlatıyor. Peki yeni sözleşmeler ne işe yarıyor? Bu iki akıllı sözleşmenin Cardano (ADA) fiyatına etkisi olur mu?

Cardano blockchaini üzerinde yeni akıllı sözleşmeler başlatılıyorBlockchain araştırma ve geliştirme şirketi olan IOHK, bugün yaptığı açıklamada Cardano blockchaini üzerinden 2 yeni akıllı sözleşme başlattıklarını açıkladı. Plutus ve Marlowe. Bu iki yeni sözleşme test formatında yani beta formatında geliştiricilerin hizmetine sunulmaya başlandı. Plutus ve Marlove araçları, finansal hizmetlerin ve fintech endüstrisisinin Cardano blockchaini üzerinde rahatlıkla işlem yapabilmesine olanak sağlayacak.

Plutus, Cardano için genel amaçlı bir programlama dili ve özelleştirme imkanı sağlıyor. IOHK’nin bilim adamları, Cardano’nun Fintech endüstrileriyle entegre bir şekilde çalışabilmesi için, Hasdan’ın işlevsel dilini Plutus sayesinde Cardano ile birleştirdi.

IOHK bilim adamları, blockchain kodlarına yabancı olanları da düşündü. Bunun içinde Marlowe protokolünü başlattılar. Marlowe, kod üretmek ve yazılım ürünleri geliştirmek için, kodlamaya yeni başlayanlara sunulmuş basit bir yoldur. Sizde Blockchain kodlama diline yabancıysanız, Marlowe sayesinde basit bir şekilde bu sektöre adım atabilirsiniz.

IOHK’dan yapılan açıklama:

“Plutus ve Marlowe’yi, test formatında piyasaya sürmekten gerçekten heyecan duyuyoruz, böylece geliştiriciler, finans profesyonelleri ve akademisyenler, Cardano’daki akıllı sözleşmeleri nasıl kullanabileceklerini çok basit bir şekilde test edebilirler. Her iki teknoloji de blockchain endüstrisi için önemli bir adımdır. İki sözleşmede, alanının en başarılı uzmanları tarafından titizlikle hazırlanmıştır. ”

Cardano şirketi tarafından piyasaya sürülen bu iki akıllı sözleşme sayesinde, bir çok geliştirici ve kodlama diline yeni giriş yapmış öğrenci, blockchain teknolojisiyle tanışmış olacaklar. Bu da hemen olmasa da orta vadede Cardano ADA’nın birim fiyatını yukarı çekecektir.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Charles Hoskinson’a göre Cardano’nun geleceği parlak!!! Tıklayınız

Bitcoin madencileri cephesinde ölüm sessizliği hakim. Tıklayınız.

Kripto paraların toplumsal kabulünün önündeki 5 engel!! Tıklayınız

Ünlü analizciden gündem yaratacak Bitcoin tahmini!!! Tıklayınız.

Bitcoin alım fırsatı kaçıyor mu? Tıklayınız.

Mark Kaizer Bitcoin’in 100 bin doları göreceği konusunda ısrar ediyor. Tıklayınız

Yıllara göre Bitcoin teknik analizi ve olası senaryolar için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

IOHK, Cardano blockchaini üzerinde 2 yeni akıllı sözleşme başlatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

JP Morgan CEO’su: Libra’ya Vakit Harcayamam Çin Şubat Ayının Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı: Bitcoin Yükselirken, Tron Sürpriz bir Giriş Yaptı Powell Depremi! Bitcoin’deki Kayıp %10’u Geçti! Bitcoin Neden Düşüyor? Flaş kripto para haberleri:  Twitter CEO’sunun Bitcoin portföyü, XRP, TRON, Ethereum, IOTA, Nano ve daha fazlası Kripto para fiyat analizi: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash’de son durum IOTA’nın Güvenlik Kusuru Bulanlara 220.000 Dolar Ödül Var!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır