Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Intel, Enerji Tasarruflu Bitcoin Madenciliği İçin Yeni Bir Patent Aldı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Intel, Enerji Tasarruflu Bitcoin Madenciliği İçin Yeni Bir Patent Aldı!
Intel, Enerji Tasarruflu Bitcoin Madenciliği İçin Yeni Bir Patent Aldı!Küresel teknoloji devi Intel (NASDAQ:INTC), kripto para madenciliği ile ilgili yeni bir patent alması ile gündeme geldi.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından geçtiğimiz Salı günü duyurusu yapılan patent, ”enerji tasarruflu yüksek performanslı bitcoin madenciliği” yapabilen bir işlemciye vurgu yapmakta. Patent içerisinde madencilik konusunda özellikle piyasa hacmine göre dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’in kullandığı SHA-256 algoritmasına da değiniliyor.

Intel daha önce de kripto para madenciliği alanında çeşitli patentler almıştı ve ilk olarak 21 Inc olup daha sonra Earn.com adını alan madencilik işletmesinin çiplerini üreten de yine Intel olmuştu. Söz konusu Earn.com işletmesi ise en sonunda dünya devi Coinbase tarafından satın alındı ki bu da Intel’in bu alandaki başarısını gösterme açısından yeterli bir kanıt.

Yeni patentte yer alan bilgilere göre, Bitcoin madencileri bir blok ödülü işlem ücreti ile ödüllendirilebilir. Buna rağmen, Bitcoin ağı için olan madencilik cihazları genellikle ASIC cihazları gibi hız arttırıcı donanımlara gereksinim duymakta ve bu sebeple yüksek oranda enerji harcamakta.

Donanım hızlandırıcıları ise özellikle 32 bitlik nonce’ların kazılması için gerekli olarak vurgulanıyor. Mevcut ASIC’ler ise bu işlemleri birden fazla aşama ile gerçekleştirmekte. Intel ise yeni patentinde söz konusu yapıya mikro mimarisel optimizasyonlar yaparak ve Bitcoin madenciliğinde belirli parametreleri donanımla bütünleşik olarak bağlayarak, enerji konusunda tasarruf sağlarken aynı zamanda yüksek performansa ulaşabileceğini öne sürmekte.

Tabii ki bunun gerçekten gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ise, bekleyip hep beraber gözlemleyeceğiz.

Intel, Enerji Tasarruflu Bitcoin Madenciliği İçin Yeni Bir Patent Aldı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Intel, Enerji Tasarruflu Bitcoin Madenciliği İçin Yeni Bir Patent Aldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de Proof of Keys etkinliği için geri sayım başladı JP Morgan Yöneticisi: Distopyada Yaşıyor Olsak Bitcoin İşe Yarardı Bitcoin 6000 direncini kırdı. Sırada ne var? Son 3 haftada Bitcoin ve altında güçlü ilişki Ünlü Analiste göre Ripple’ın piyasa değeri Bitcoin’i geçebilir Ünlü Kripto Para Yatırımcısı 2019 Stratejisini Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır