Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere’deki Finans Otoritesi 18 Kripto Para Şirketini Soruşturuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere’deki Finans Otoritesi 18 Kripto Para Şirketini Soruşturuyor
İngiltere’deki Finans Otoritesi 18 Kripto Para Şirketini SoruşturuyorBirleşik Krallık’ın finans otoritesi olan Finansal Davranış Kurumu (FCA), 18 farklı kripto para şirketini soruşturmaya başladı.

İngiltere‘nin finans otoritesi olan ve son zamanlarda kripto para sektörüyle ilgili yaptığı çalışmaları yoğunlaştıran FCA, 18 farklı şirketi soruşturmaya başladı. FCA bir süredir kripto para sektöründe faaliyet gösteren ve tehlikeli olarak atfedilen şirketleri soruşturuyor.

FCA, 12 Kasım’dan bu yana ülkedeki 67 farklı kripto para şirketi hakkında soruşturma başlattı. FCA, ayrıca şu ana dek soruşturma başlattı 49 şirketin güvenli, 39 tanesinin ise son derece tehlikeli olduğunu açıkladı ve yatırımcıları uyardı.

İngiltere’de Kripto Para

İngiltere’deki yetkililer kripto para düzenlemelerine ilişkin henüz somut bir adım atmış değiller ve yerel sektör hala düzenlenmemiş durumda. Finansal Davranış Kurumu, ortada bir düzenleme olmamasına rağmen kripto para şirketlerini soruşturmayı sürdürüyor çünkü yatırımcıların güvenliğini sağlamak istiyor.

FCA ayrıca kripto para düzenlemeleriyle ilgili çeşitli değerlendirmeler yapıyor. FCA yetkilileri, kripto paraların başlıca üç farklı kategoriye ayrılabileceklerini ve bu şekilde düzenlenebileceklerini düşünüyorlar: para birimi, menkul kıymet ve işlevsel.

Kripto Para Tehlikesi

Finansal Davranış Kurumu, İngiltere’deki kripto para sektörünün yatırımcılar için ciddi sorunlara yol açabileceğini düşünüyor. FCA, yatırımcıları tehlikelerden korumak için çeşitli adımlar atmaya devam ediyor.

FCA yetkililerinden olan Christopher Woolard bundan bir süre önce konu hakkında açıklama yaparak kripto paraların vatandaşlar için “zararlı olabileceklerinden” bahsetti.

Şunu belirtmek gerekiyor ki İngiltere’deki FCA gibi kurumlar, kripto paraların tehlikeli olabileceklerini belirtseler de kripto paralara karşı tamamen olumsuz bir tavır sergilemiyorlar.

Neredeyse tam tersine, İngiltere’deki yetkililer kripto para sektörünün ülke ekonomisi için büyük faydalar sağlayabileceğine inanıyorlar.

İngiltere’deki Finans Otoritesi 18 Kripto Para Şirketini Soruşturuyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere’deki Finans Otoritesi 18 Kripto Para Şirketini Soruşturuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kriptolar Düşüşte, Madencilik Ekipmanına Olan Talebin Zayıfladığı Öngörülüyor Charlie Lee: Litecoin Bin Dolar Olacak Sandım Fransa Merkez Bankası’nın Eski Yöneticisi Artık Blockchain Şirketinde Gıda alerjiniz varsa IOTA sizi koruyacak Bitcoin fiyatı düşüyor, Balinalar Bitcoin’lerini Borsalardan kişisel cüzdanlara transfer ediyor Bitcoin Google aramalarında bir çok ünlüyü geride bırakmaya devam ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır