Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Alibaba Kurucusu; Blockchain, Geleceği Şekillendirmedikçe Anlamsız

Ana Sayfa » GÜNCEL » Alibaba Kurucusu; Blockchain, Geleceği Şekillendirmedikçe Anlamsız
Alibaba Kurucusu; Blockchain, Geleceği Şekillendirmedikçe Anlamsız

Alibaba Kurucusu; Blockchain, Geleceği Şekillendirmedikçe AnlamsızAlibaba Kurucusu; Blockchain, Geleceği Şekillendirmedikçe Anlamsız

Çin’li e-ticaret devi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, blockchain ve diğer ileri teknolojilerin, toplumu daha çevreci ve daha kapsayıcı bir yönde geliştirmeye yardımcı olabileceğini kanıtlamak zorunda olduğunu söyledi. Ma, sözlerini Çin’deki 17 Eylül Dünya Yapay Zeka Konferansı’nda yapılan bir açılış konuşmasının bir parçasında söyledi.

Ma, açılış konuşmasında özellikle yapay zekâ teknolojisinin (AI) gelişimini çevreleyen zorluklar ve ortak yanlış algılara odaklanırken, yeni veri çağında teknoloji havzaları olarak blokchain ve Internet of Things (IoT) teknolojisi için de bir yer ayırdı;

“Veri çağı, üreticilerin sektörde reform yapmaları için büyük bir fırsat. Ancak, blockchain ve IoT, imalat sanayinin dönüşümünü ve toplumun daha yeşil ve daha kapsayıcı bir yöne doğru evrimini teşvik etmedikçe, anlamsız bir teknoloji olacak.”

Forbes’a göre Jack Ma’nın 36,9 milyar dolarlık serveti bulunuyor. Alibaba üyesi Ant Financial tarafından yönetilen popüler mobil ödeme uygulaması Alipay’in 450 milyon kullanıcıya sahip olduğu söyleniyor. Blockchain, Alibaba gibi bir e-ticaret devi için yeni bir konu değil.

Aslına bakarsanız, Ant Financial 2016 yazında olduğu gibi, önümüzdeki sene de şirkette blockchain uzmanlarını işe almaya devam edecek. Ağustos ayının sonlarında yayınlanan taze veriler gösteriyor ki E-ticaret şirketi, IBM’i bile geride bırakan 90 kadar şaşırtıcı patente sahip.

Ant Financial ayrıca, kullanıcılarını sahte kripto paralar ile ilgili tehlikeler hakkında eğitmek için bir “risk önleme” programı yürütmeyi planladığını da bildirdi.

Alibaba Kurucusu; Blockchain, Geleceği Şekillendirmedikçe Anlamsız isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Alibaba Kurucusu; Blockchain, Geleceği Şekillendirmedikçe Anlamsız - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Jimmy Song ‘Bitcoin Geliştiricileri’ Eğitecek SEC’in 2019 Ajandası: Kripto Paralar Öncelikler Arasında Ünlü Analistin Bitcoin Yorumu, Ripple’a Dev Transfer, Ethereum’un Yeni Hamlesi: Öne Çıkan: TRON, Stellar, Litecoin ve Cardano Haberleri Bitcoin madencileri, diğer kripto madencilerinden 8 kat daha fazla kazanıyor Piyasa Yatay Seyrederken, Binance Coin Durdurulamayan Yükselişini Sürdürüyor! Madencilik Devi Bitfury, ‘Blockchain Hafiyelik’ Platformu İçin Yeni CEO Atadı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır