Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere Merkez Bankası: Libra Finansal Sorunlara Çözüm Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere Merkez Bankası: Libra Finansal Sorunlara Çözüm Olabilir
İngiltere Merkez Bankası: Libra Finansal Sorunlara Çözüm Olabilir

© Reuters.  © Reuters.

İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Mark Carney Libra birimi hakkında konuştu. Bu projenin potansiyel dezavantajları ne olursa olsun, Facebook’un Libra birimi ile çözmeye çalıştığı sorunları kabul etmeleri gerektiğini söyledi. Carney, 11 Temmuz’da İngiltere Merkez Bankası’nın YouTube kanalında ifade ettiği şeyleri Finansal İstikrar Raporu basın toplantısında da tekrar etti. Carney kendi ifadesiyle:

“Bu gün yurt içi ödemeleri yapmak çok pahalı. İşlemler çok yavaş, bu tüketicileri ve işletmeleri kötü etkiliyor, yenilikçiliği zorlaştırıyor. Sınır ötesi para göndermek ise çok daha pahalı ve bununla ilgili devasa finansal katılım sorunları ve yine bununla ilgili maliyetler var. Bu nedenle, biz tüm bu sorunlar ile boğuşurken, Libra’nın çözmeye çalıştığı sorunu kesinlikle kabul etmeliyiz. Ve eğer çözüm bu değilse, başka neyin çözüm olduğuna dair bazı cevaplarımız olsa iyi olur. ”

Bununla birlikte Carney ayrıca, projenin geniş çaplı ölçeği nedeniyle Libra biriminin, en azından bir finansal güvenlik açısından, en sonunda izinlerini alması için neredeyse mükemmel olması gerektiğine inanıyor.

“Başarılı ya da değil. Başarılı olursa, sistematik hale gelir, çünkü çok fazla sayıda kullanıcıyı içerecektir. Sistemik bir ödeme sistemi iseniz, 5 toplamı ifade ediyorsunuz demektir. Her kullanıcının her zaman yanında olmalısınız. Diş çıkarma dönemine benzer başlangıç sorunlarınız olamaz. İnsanların cüzdanlarından para kaybetmelerine izin veremezsiniz… Amerikan deyimiyle söyleyecek olursak; standartlar farklı bir posta kodunda.”

Libra Birimi Bu Konulara Dikkat Etmeli
Carney, Libra’nın ele alması gereken başka sorunlu alanları da listeledi. Temel olarak risk oluşturan konular arasında; riski yeniden dengelemek, altta yatan varlıkları yönetmek, kara para aklama ve terörle mücadele meselelerine değindi. Bu konuların lansmandan önce yeterince ele alınması gerektiğine inandığını söyledi.

Daha önce haber kaynakları tarafından bildirildiği üzere ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell kısa süre önce Libra ile ilgili benzer açıklamalar yaptı. Ve bu kripto para birimi projesinin devam edebilmesi için yüksek bir bara ulaşması gerektiğini belirtti. Bununla birlikte, daha önceki bir açıklamada Powell, Federal Rezervin “ödeme sistemine önemli bir katkı yaptığını” iddia etmesine rağmen, Federal Rezervin “kripto para birimleri konusunda genel bir yetkiye sahip olmadığını” belirtti.

The post İngiltere Merkez Bankası: Libra Finansal Sorunlara Çözüm Olabilir appeared first on Kripto Para Haberleri Lideri.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere Merkez Bankası: Libra Finansal Sorunlara Çözüm Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de Boğa Doğrulaması İçin Bu Seviyenin Aşılması Gerekiyor Binance’ten 180 para biriminin tamamını destekleme yolunda ilk büyük adım 2008’de Krizin Sebebi Olarak da Gösteriliyor: Blockchain, Mortgage Sisteminde Etkili Olabilir mi? Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada’dan Bitcoin yorumu 9 Gün Tatilde Alternatif: Bitcoin Vinny Lingham: Bitcoin Yakında 12.000 Doları Test Edebilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır