Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngilizlerin Raporu Yayınlandı: Tanımda ‘Para’ İfadesi Uygun Görülmedi / Bitcoin Türevlerine Yasak Gündemde

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngilizlerin Raporu Yayınlandı: Tanımda ‘Para’ İfadesi Uygun Görülmedi / Bitcoin Türevlerine Yasak Gündemde
İngilizlerin Raporu Yayınlandı: Tanımda ‘Para’ İfadesi Uygun Görülmedi / Bitcoin Türevlerine Yasak Gündemdeİngiltere’nin kripto para ekibi çalışmaya devam ediyor. Son olarak kripto paralar ile ilgili derin bir rapor yayınlayan İngiliz yetkililer, kripto paraların bazı kurumlarca aslında bir para birimi olarak tanımlandığını ifade ederken, kripto paraların getirdiği fazla volalite sonucunda bir değiş tokuş birimi olarak kullanımının zor olması sebebiyle, kripto ürünlerin kendilerince para olmadığı ifade edildi.

Kripto paraların birer yatırım aracı olarak kullanıldığında ise, yeni fırsatlar yaratabileceğine vurgu yapılırken; ancak piyasanın şu andaki hali göz önüne alındığında ise, bu durumun büyük riskler barındırdığına vurgu yapıldı ve yatırımcılardan bu konuda azami dikkat göstermeleri talep edildi.

Kripto paraların aynı zamanda çeşitli yasa dışı suçlarda da kullanıldığı ifade edilen raporda, kripto paralar ile ilgili olumlu ifadelere de yer verildi. Raporda, şu ifadeler kullanıldı:

”Kripto paralar son derece önemli yatırım fırsatlarına yol açabilir. Aynı zamanda yeni bir yatırımcı ve kullanıcı tabanı da oluşturmaları olası. Çeşitli finansal sıkıntıların giderilmesinde ve efektifliğin, dolayısı ile verimin arttırılmasında kripto paralar büyük bir rol oynayabilir.”

Bu yılın Mart ayında kurulan ve Hazine Bakanlığı, Finansak Hizmetler Servisi ve İngiltere Merkez Bankası’nın ortaklaşa çalıştığı bu ekibin, kripto paralar ile ilgili olarak yaptıkları son dönemde takdir topluyor. İngiltere, sektördeki payını arttırmak ve sektörden maksimum fayda alacağı regülasyonları hayata geçirmek için şu anda çok büyük bir çaba sarf ediyor. Ayrıca İngiliz yetkililerinin çeşitli broker firmalarının elinden Bitcoin türev işlemleri lisansını almak istediği ve riskten ötürü bu işi komple yasaklamak istediği de gelen haberler arasında.

İngilizlerin Raporu Yayınlandı: Tanımda ‘Para’ İfadesi Uygun Görülmedi / Bitcoin Türevlerine Yasak Gündemde isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngilizlerin Raporu Yayınlandı: Tanımda ‘Para’ İfadesi Uygun Görülmedi / Bitcoin Türevlerine Yasak Gündemde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PwC Yetkilisi: Merkez Bankaları Henüz Kendi Dijital Paralarını Oluşturmamalılar İşte en iyi Ethereum ticaret botları Bitcoin 2019 yılı sonunda nerede olacak?  10  finansal teknoloji uzmanından öngörüler! Bloomberg kripto para tahmini, Bitcoin, Ethereum, Ripple, EOS, Staller, IOTA Cardano haberleri Justin Sun uslanmıyor: Ethereum için alaycı ifadeler Apollo (ALP) Kripto Para Biriminin Arkasındaki Ekip Exit Scam Mı Yaptı? Şüphe Artıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır