Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiliz Siyasetçi, Bir Kripto Para Şirketine Girdikten 4 Gün Sonra İstifa Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiliz Siyasetçi, Bir Kripto Para Şirketine Girdikten 4 Gün Sonra İstifa Etti
İngiliz Siyasetçi, Bir Kripto Para Şirketine Girdikten 4 Gün Sonra İstifa EttiIronX isimli kripto para firmasına danışman olarak katılan İngiliz siyasetçi Stephen Hammond, yaptığı açıklama ile platformdan ayrıldığını açıkladı.

Britanyalıların çeşitli sebepleden ötürü Demir Lady olarak tanımladığı Margaret Thatcher’ın da bir dönem siyaset yaptığı İngiliz Conservative Partisi’nde siyaset yaşamını sürdüren Hammond, platformun ciddi riskler barındırdığını gerekçe göstererek, 4 gün önce katıldığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

IronX’in web sitesinde hükümet ile ilişkileri sağlayacak isim olarak tanıtılan Hammond, yapacağı görev karşılığında platformun tokeni IRX karşılığında ödeme alacaktı. Her çeyrek yılda, 2 ya da 3 gün aktif olarak görev yapacak olan Hammond, bu görevinin karşılığında ise her çeyrek dönem için 50000 IRX’i kasasına koyacaktı. Bu rakam, an itibariyle yaklaşık 16 bin pounda tekabül ediyor.

Hammond’ın zaten bu rolü ilk başta ne için kabul ettiği ise belirsiz. Partisinin yaptığı araştırmalarda söz sahibi olan Hammond, daha önce yatırımların barındırdığı risklere dair yayınlanan bir rapora da imza atmıştı. Raporda bahsedilen özelliklerin bir kısmı, IronX platformunda net bir şekilde bulunuyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hammond, şunları söyledi:

”Açıkçası kripto paralar gelecek dönemde finansal ekosistemde büyük bir rol üstlenecekler. Birçok konuda da değişimi görüyoruz. Ben, bu rolü kabul ederken ilk başta fazla bir çıkar çatışması yaşanmayacağını düşünmüştüm. Ancak geldiğimiz noktada, çıkarımlarımın yanlış olduğunu gördüm ve umut ettiğimden daha fazla bir çıkar çatışması yaşanacağını hissettiğim için görevimden ayrıldım.”

İngiliz Siyasetçi, Bir Kripto Para Şirketine Girdikten 4 Gün Sonra İstifa Etti isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiliz Siyasetçi, Bir Kripto Para Şirketine Girdikten 4 Gün Sonra İstifa Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BTC fiyatı artarken Bitcoin balinaları da harekete geçti! Kripto paralar Bitcoin düşüşünden hangi oranda etkilendi? 2015’te neler olmuştu? Litecoin’de 4 yıldır beklenen yarılanmaya sayılı günler kaldı Goldman Sachs destekli BitGo artık 100’den fazla kripto parayı destekliyor Şili Vatandaşları 2019 Yılında Kripto Para Vergisi Ödemeye Başlayacak! Riccardo Spagni: “Bitcoin çok yüksek bir seviyeye yerleşecek.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır