Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiliz Hükümeti Kripto Para Piyasasındaki Fiyat Değişkenliklerinden Etkilenmedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiliz Hükümeti Kripto Para Piyasasındaki Fiyat Değişkenliklerinden Etkilenmedi
İngiliz Hükümeti Kripto Para Piyasasındaki Fiyat Değişkenliklerinden Etkilenmedi

© Reuters.  © Reuters.

İngiliz hükümetinin kripto para sektörüne karşı şu ana kadar net bir tavır sergilediğini söyleyemiyoruz. Sektöre temkinli bir şekilde yaklaşan hükümet, vatandaşlardan ve sektördeki uzmanlardan konuyla ilgili çeşitli sorular almaya devam ediyor.

Hükümete kripto paralarla ilgili bir soru da Lord Taylor’dan geldi. Lord Taylor, kripto para piyasasında son zamanlarda yaşanan düşüşün “İngiliz hükümetinin kripto para sektörüne bakışını değiştirip değiştirmediğini” sordu. Lord Taylor’ın sorusuna cevap, Lord Bates’ten geldi:

“Hükümet kripto para fiyatlarında yakın zamanda yaşanan değişiklikler hakkında resmi bir değerlendirme yapmadı. Ancak hükümet kripto para piyasasındaki gelişmeleri takip etmeye devam ediyor.”

İngiltere kripto para sektörüne karşı temkinli bir tavır sergiliyor ve sektörle alakalı alacağı kararları aceleye getirmek istemiyor. İngiltere’deki bazı yetkililer ülkede devlet destekli bir dijital para projesi oluşturulması gerektiğini, böyle bir projenin yerel ekonomiye ciddi katkı sağlayacağını düşünüyor ancak hükümetten konuyla ilgili şu ana dek resmi bir açıklama yapılmış değil.

Hazine Bakanlığı yetkililerinden olan John Glen bundan kısa bir süre önce yaptığı yorumlarda Maliye Bakanı’nın İngiltere Bankası ile olası bir devlet destekli dijital para projesi hakkında resmi bir görüşme gerçekleştirmediğini belirtmişti. Ancak Glen, yetkililerin dijital paralarla ilgili daha farklı çalışmalar yürüttüklerini vurgulamıştı.

John Glen bu yılın Mart ayında da bazı açıklamalarda bulunmuş ve hükümetin o dönemde dijital paraları resmi birer ödeme aracı olarak tanımak gibi bir planının olmadığını vurgulamıştı.

İngiliz Hükümeti Kripto Para Piyasasındaki Fiyat Değişkenliklerinden Etkilenmedi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiliz Hükümeti Kripto Para Piyasasındaki Fiyat Değişkenliklerinden Etkilenmedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin’in kurucusundan kripto para şirketi Casa’ya yatırım Stellar 2% düşüşle 0,07051 seviyesinin altına geriledi Dev Borsada Bitcoin Cash (BCH) ve Ripple (XRP) Marj Ticareti Başlıyor eToro Borsası Kripto Para İşlem Maliyetleri Konusunda Düzenleme Yaptı Türk Kripto Borsasından 13 Milyon TL’lik Bitcoin, Ethereum ve Ripple Çalındığı İddia Edildi Fed’in Faiz Kararı Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiledi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır