Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ING Bank, Blockchain Odaklı Yeni Sistemini Tanıttı

Ana Sayfa » GÜNCEL » ING Bank, Blockchain Odaklı Yeni Sistemini Tanıttı
ING Bank, Blockchain Odaklı Yeni Sistemini TanıttıDünyanın en önemli bankalarından birisi olarak gösterilen ING Bank, Blockchain odaklı gizlilik çözümleri konusunda yaptığı çalışmaları bir nihayete erdirmeyi başardı. Bankadan yapılan açıklamaya göre, zero-knowledge temelli bir sistemin kullanıma girdiği ifade edildi.

Hollanda merkezli banka, uzunca bir süredir Blockchain odaklı gizlilik sistemleri üzerinde çalışmalar yapıyordu. Yapılan açıklamada,bu sistemin artık ING Bank kullanıcılarının hizmetine sunulduğu açıklandı.

ING Bank’ın bu sistemini, temel bir örnekle açıklayan yetkililer, şu ifadeleri kullandı:

”Zero knowledge odaklı sistemimiz artık kullanıma geçti. Diyelim ki artık Mortgage kredisi almak istiyorsunuz. Banka sizden gelirinizi talep ettiğinde, bunu net olarak vermeyi tercih etmezseniz, sadece belirli bir maaş aralığını seçebileceksiniz. Böylece kişisel verileriniz biraz daha da fazla olsa, güvende kalacak.”

Bu sistemin diğer zero knowledge sistemlerine göre daha hafif olduğu ve Blockchain üzerinde implante edildiği takdirde, çok daha hızlı ve efektif bir şekilde çalışacağı açıklandı.  Aynı maaş gibi, Müşterini Tanı (KYC) süreçlerinde de müşterinin yaşadığı yer net olarak bilinmeyebilecek. Müşteriler, bunun yerine yaşadıkları kıtayı ya da bölgeyi söyleyerek kendi verilerini ekstra bir korumaya almış olacak.

ING Bank inovasyon sorumlusu Annerie Vreugdenhill de yaptığı açıklamada bu sistemin, bankanın Blockchain entegrasyonunun ilk aşaması olduğunu ifade ederken, yakın dönemde de DLT ile veri güvenliğinin nasıl mümkün olacağına ilişkin gerekli hamlelerin yapılacağını kamu oyu ile paylaştı.

ING Bank, Blockchain Odaklı Yeni Sistemini Tanıttı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ING Bank, Blockchain Odaklı Yeni Sistemini Tanıttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin platformu Bakkt’ın beklenen uygulamasından ilk görüntü Binance Kripto Para Borsası, Ethereum Hard Fork’unu Desteklediğini Duyurdu Hacker Madenciler Son 10 Yılda 50 Milyon Dolar Kazandılar Ripple karşısında kendini ezdirmeyen tek kripto para..! Güney Kore, Yapay Zeka ile Kripto Ponzi Şemasını Ortaya Çıkardı Kripto Pazarı Her Zamankinden Daha Dinamik!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır