Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İnanamayacaksınız! Bakın Bitcoin 2018’de Kaç Kere Öldü

Ana Sayfa » GÜNCEL » İnanamayacaksınız! Bakın Bitcoin 2018’de Kaç Kere Öldü
İnanamayacaksınız! Bakın Bitcoin 2018’de Kaç Kere Öldü

3/3


2/3

Lider kripto para birimi Bitcoin’in ölümüne dair söylentiler, dalgalı bir kripto para piyasası sırasında yakaladığı çarpıcı ölümlerin sayısına göre oldukça abartılıyor. Çünkü Bitcoin 2017 yılına göre de daha az gömüldü.

Orijinal kripto para birimi, 2018 yılında 90 kez öldü
99 Bitcoin’e göre, orijinal kripto para birimi 2018 yılında 90 kez öldü. Bu lider kripto para biriminin, 2017’de 125 kez öldüğü göz önünde bulundurulduğunda biraz daha az görülebilir. Bazı BTC karşıtı uzman ve analistlerin her seferinde onu gömme isteklerine rağmen, BTC’nin medya profili hiç bu kadar yüksek olmadı. Bu yüzden fiyatı düşüşte bile, Google (NASDAQ:GOOGL) verilerine göre, insanlar BTC’nin araştırıyor ve veriler bu yıl rekor kırıyor.


Google’ın “Bitcoin” için yaptığı aramalar, Donald Trump’ı bile geride bıraktı
Daha önce bildirdiğimiz gibi, Google’ın “Bitcoin” için yaptığı aramalar, son zamanlarda Başkan Donald Trump’ın çevrimiçi aramalarını aştı. Bu, Trump’ın herhangi bir gün haberlerin çoğunun merkezi olduğunu düşündüğünüz zaman şaşırtıcı. Bu ölçümü kullanarak, BTC ve kripto para endüstrisinin ana bilince girdiğini söylemek güvenli.

Bir yıl önce, BTC ve kripto para pazarı, finansal haberlerin okuyucularının merakı olan sıcak konulardı. Bugün, ana akım iş merkezleri de BTC’nin günlük fiyat dalgalanmalarını ve gelişmekte olan Blockchain endüstrisini kapsıyor.

Bitcoin’i ölü bir adam olarak lanse eden uzmanlar
Santa Clara Üniversitesi’nde finans profesörü olan Atulya Sarin, BTC’nin asla bir altın gibi değer deposu olarak desteklenmeyeceği konusunda ısrar ediyor. Atulya Sarin’e göre, bu yüzden Bitcoin tutucular bunu şimdiden bırakmalı. Atulya Sarin konuya yönelik şunları söylüyor:

Görünen o ki, BTC şimdi bir ölüm spiraline giriyor… Bitcoin hızla sıfıra gidecek.

Kansas yatırım şirketi Creative Planning’in başkanı Peter Mallouk, ise BTC hakkında şunları söylüyor:

BTC’nin ölü bir adam olarak yürürken görüyorum. Son zamanlardaki hızlı düşüş, kaçınılmaz ve elverişsiz ölüm sarmalının başlangıcı olabilir.

Bitcoin masalları geliyor
Kansas yatırım şirketi Creative Planning’in başkanı, gelecek kuşakların finans ders kitaplarında BTC hakkında “Çok çabaladı ama sonunda öldü” şeklinde masallar okuyacağını söyledi.

Kripto madenciliğinin insanlık için varoluşsal bir tehdit olduğunu iddia eden çevreciler, BTC’nin “yakında olmayacağına” dair kesin bir işaret olduğunu belirterek, ayı pazarını nefessizce kutluyorlar.


Bitcoin sıfıra mı gidecek? Calvin Ayre’ye göre evet!
Genç kripto para milyoneri Erik Finman, BTC hakkında şunları söylüyor:

Bitcoin öldü. Çünkü piyasa “çok parçalı” ve ekosistem içinde çok fazla mücadele var. BTC’nin içinde bir boğa piyasası ya da iki olabilir, ama uzun vadede Bitcoin öldü aramazda olmayacak.

Bitcoin Cash Satoshi Vision (SV)’in bir savunucusu olan kripto girişimcisi Calvin Ayre, Bitcoin fiyatının 2019’da sıfıra düşeceğini tahmin ediyor. Çünkü Calvin Ayre’ye göre lider kripto para birimi Bitcoin değersiz hale geldi.

Uzmanlara göre, 2019 yılı farklı olacak ve tüm zamanları en yüksek seviyeleri aşılacak!
İronik olarak Calvin Ayre, orijinal BTC’nin bir sahtekar olduğunu ve Bitcoin Cash Satoshi Vision (SV)’in “gerçek Bitcoin” olduğunu iddia ediyor. Bu gürültülü protestolara rağmen, lider kripto para birimi BTC hala hayatta ve mücadeleye devam ediyor.


Dahası, en sert eleştirmenleri bile kripto para birimlerini destekleyen devrimci teknoloji olan Blockchain’e övgüde bulunmaya itiyor. 2018 yılı sona yaklaşırken, birçok sanayi oyuncusu ve uzman iyimser ve 2019 yılının kurumsal yatırımlardaki bir dalgalanmanın tetiklediği benzeri görülmemiş bir genişleme yılı olacağına inanıyor.

Winklevoss ikizleri: “Hayal gücünüzü zorlayın! Bitcoin’in potansiyeli çok güçlü.”
Winklevoss ikizleri olarak anılan Tyler ve Cameron kardeşler, gibi erken BTC yatırımcıları, mevcut kripto para birimi piyasasındaki çöküşten etkilenmiyor ve uzun vadeli kripto para birimi geleceğine dair büyük bahisler oynuyorlar. Lider kripto para birimi BTC’nin potansiyelini göremeyen Bitcoin şüphecileriyle ilgili olarak Tyler Winklevoss, şunları söylüyor:

Bu insanlar epik bir “hayal gücünün başarısızlığı”ndan böyle düşünüyor. Bu konudan kripto para savunucularının hepsi rahatsız.

Bitcoin fiyat grafiği

BTC ölmedi! Mücadeleye devam ediyor
Yazım sırasında lider kripto para birimi BTC, yüzde 0,17 oranında artışla 3,83 bin dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin şu anda 66,8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. BTC yazım sırasında 5,6 milyar dolarlık bir 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Lider kripto para birimi BTC’nin ticaretine şu anda BitMEX Borsası yüzde 22 oranıyla hakim görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post İnanamayacaksınız! Bakın Bitcoin 2018’de Kaç Kere Öldü appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İnanamayacaksınız! Bakın Bitcoin 2018’de Kaç Kere Öldü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple (XRP) için şimdi sırada ne var? Ünlü analist cevaplıyor Bitcoin 2015’te bundan daha kötüsünü yaşadı ya sonra? Ethereum araştırmacısı FBI tarafından tutuklandı Bitcoin’de Altı Rakamlı Tahminler Artıyor! Son Dakika: Ripple, Ethereum, Litecoin, Stellar, Cardano ve TRON Haberleri Rus Hackerlar Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsa Hırsızlığını Gerçekleştirmiş Olabilir! Dev Bitcoin Borsası “Coinbase” Kılığına Bürünen Dolandırıcılara Dikkat

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır